Advert
KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 03-02-2020 09:08

AKM'de yaylı çalgılar konseri

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nın (ADSO) konserler dizisinin bu haftaki konuğu viyolonsel sanatçısı Serdar Mamaç oldu.

AKM'de yaylı çalgılar konseri

Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu'nda gerçekleşen 'Yaylı Çalgılar Konseri'nde başarılı piyanist ve orkestra şefi Can Okan, ADSO'nun başına geçerken, viyolonsel sanatçısı Serdar Mamaç ise solist olarak sahnedeki yerini aldı. Konser, geçen günler Elazığ ve Malatya'da yaşanan depremde yaşamlarını yitiren vatandaşların anısına besteci Edvard Grieg'in duygu yüklü 1 numaralı 'Peer Gynt Süiti'nin 'Ases Tod' başlığını taşıyan ikinci bölümünün seslendirilmesiyle başladı.

Orkestranın ardından Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü öğretim görevlisi ve üniversitenin oda orkestrası viyolonsel grup şefi Serdar Mamaç, viyolonseliyle besteci Karl Davidoff'un viyolonsel ve orkestra için yazdığı 'Op.7 Fantezi', Niccolo Paganini'nin 'Musa Mısır'da' isimli operasının bir teması üzerine çeşitlemelerini seslendirdi.

Konserin ikinci bölümünde de besteci Piyotr İlyiç Çaykovski'nin 'Pezzo in forma di Sonatina', 'Walzer', 'Elegie' ve 'Finale' başlıklarını taşıyan 4 bölümden oluşan 'Yaylı Çalgılar için Serenad' yorumlandı.

Klasik müzikseverler yaylı çalkılarla keyifli dakikalar yaşarken, solist Serdar Mamaç, orkestra şefi Can Okan, orkestra üyeleri alkış yağmuru altında sahneden ayrıldı.

(DHA)

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
kemergozcu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA