DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Şevval DURAN
Şevval DURAN
Giriş Tarihi : 24-11-2018 00:53

Öğretmenler gününüz kutlu olsun!

‘Bilgisizliği koskocaman karanlık gibi düşünün. Gecenin keskin siyahı gibi bir karanlık.. Eğer bize yol gösteren,önümüzü görmemizi sağlayan o güzel yıldızlar ve ay olmasa nasıl ilerleyebilirdik? Nasıl görürdük önümüzü? Öğretmenler de yıldızlara benzer. Bilgisizliğimize ışık tutup yolumuzu gösteren en kutsal meslektir.’

 

Ülkemizin eğitim ve öğretime verdiği önem cumhuriyetin ilk yıllarında başlamıştır. Açılan mektepler,yenilenen alfabe ve daha nicesi buna en büyük örnektir. Günümüze kadar uzanan,önemi günden güne artan eğitim-öğretim’in en temel kaynağı nedir peki? Bizim ışığımız,saygı duyulası o insanlar;Öğretmenlerimiz. Onların mesleğini okulla sınırlandırmak belki de en büyük yanlıştır. Onların verdiği her bilgi günlük yaşantımızın çok büyük parçasını oluşturur. O mükemmel insanlar ömrünün en büyük kısmını bizlere bir şeyler öğretmek için feda ederler. Zaten onların öğrettikleri bilgiler ışığında ilerleriz. Bıkmadan usanmadan bizim için çabalayan güzel insanlara armağan edilen 24 Kasım onlara olan minnettarlığımızın bir kanıtıdır. 

 

Bu 24 kasımda da saygımızın ve sevgimizin sonsuzluğunu göstereceğiz. Tüm tarihlerin en önemli mesleğini bugün bir kez daha gözler önüne sereceğiz. Tabi bunları yaparken unutmamamız gereken en önemli insana değinmeden bu konuyu anlatmış sayılmayız. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk. Eğitim ve öğretimle ilgili yaptığı şeyler saymakla bitmeyeceği gibi anlatmakla da bitmez. Saygıların en büyüğü onadır. Başöğretmen sıfatını hakeden o büyük insanın yolunda ilerlemek bizi büyük bir karmaşadan kurtarıp, aydınlığa ulaştıracaktır. 

 

Başta Başöğretmen Mustafa Kemal olmak üzere bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü uçsuz bucaksız bir sevgi ve saygı ile kutluyorum. Sizler bizim geleceğimiz,sizler bizim ışığımızsınız. Karanlığımızda parlayıp yolumuzu gösterdiğiniz ,sizin ayak izlerinizi takip edip doğru yola çıkmamıza yardımcı olduğunuz için sonsuz teşekkürler. 

Güzel insanlar,bilginin sahipleri;yol göstericilerimiz... Siz bize bilinmeyeni öğrettiniz ben de size bildiğim en önemli şeyi söylemek istiyorum. 

Bizim için yaptığınız,yapacağınız hiç bir şeyin bedelini ödeyemeyiz ama gözlerimizin içindeki o sönmeyen ışığı görürseniz o zaman bunu yakalayabilirsiniz. İşte o gerçek sevgidir. Öğrenme aşkıdır. Bunu bize kazandıran sizlersiniz.

Size verebileceğimiz tek bilgi de bu sözlerimizdir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun!

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
e-gazete
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA