TURİZM
Giriş Tarihi : 02-09-2022 23:16

TÜRSAB Kemer BTK Kuruldu

Antalya’da Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin (TÜRSAB) Bölge Temsil Kurulu (BTK) sayısı yeni kurulan Kemer BTK ile 5’e ulaştı. Kemer BTK Kurucu üyesi ve başkan adayı Mehmet Akbaba, “Batı Antalya BTK’nın alan büyüklüğü ve bunun yanında Kemer, Finike ve Kumluca’da bulunan seyahat acentelerinin sayısının 183’ü bulması nedeniyle Kemer Bölge Temsil Kurulumuzu kurduk. Bende bir seyahat acentesi sahibi olarak 6 Ekim tarihinde yapılacak olan Kemer BTK seçimleri için adaylığımı açıkladım” dedi.

TÜRSAB Kemer BTK Kuruldu

TÜRSAB, Antalya ilinde, Akdeniz BTK, Alanya BTK, Side-Manavgat BTK, Batı Antalya BTK olmak üzere 4 Bölge Temsil Kurulu ile seyahat acentelerinin denetimlerini gerçekleştirirken, son olarak yapılan düzenlemeyle TÜRSAB Genel Merkezi tarafından Kemer BTK’nın kurulmasına karar verildi.

TÜRSAB Genel Merkezi, Kemer’in coğrafi konumu, turizm kapasite ve potansiyeli, ilçeye özgü çalışma gerekliliği sebebiyle, Batı Antalya BTK görev ve yetki alanında bulunan Kemer, Kumluca ve Finike ilçelerinde faaliyet gösteren seyahat acentalarının, Batı Antalya BTK’dan ayrılarak kurulan Kemer BTK’nın yetki alanına geçmesine karar verdi.

Yeni Kurulan Kemer Bölge Temsil Kurulu’nun 6 Ekim tarihinde yapılacak olan seçimlerine kadar kurucu üyeler, seyahat acente sahipleri Mehmet Akbaba, Cevdet Başkan ve Yıldırım Dündar tarafından yönetimi gerçekleşecek.

Kemer BTK Kurucu üyesi ve başkan adayı Mehmet Akbaba, yeni kurulan Bölge Temsil Kurulu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Batı Antalya BTK’nın alan büyüklüğü ve bunun yanında Kemer, Finike ve Kumluca’da bulunan seyahat acentelerinin sayısının 183’ü bulması nedeniyle, Genel Başkanımız Sayın Firuz Bağlıkaya ve Batı Antalya BTK Başkanı aynı zamanda Akdeniz BTK Başkan adayı olan Rıza Perçin ile yaptığımız istişareler neticesinde TÜRSAB Genel Merkezimizin oluruyla Kemer Bölge Temsil Kurulumuzu kurduk. Bu nedenle ilk olarak TÜRSAB Başkanımız Sayın Firuz Bağlıkaya ile yönetim kurulumuza ve Batı Antalya BTK Başkanı ve Akdeniz BTK Başkan adayı Rıza Perçin’e teşekkür ederiz. Bende bir seyahat acentesi sahibi olarak 6 Ekim tarihinde yapılacak olan Kemer BTK seçimleri için adaylığımı açıkladım. Yeni kurulan Kemer Bölge Temsil Kurulumuzun, ilçelerimize ve üyelerimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi. (Levent Yenigün)

AdminAdmin