SAĞLIK
Giriş Tarihi : 17-08-2022 23:07

‘Turizm ve tarımın başkenti Antalya, sağlığında merkezi olacak’

Bin 34 yatak kapasitesiyle Antalya’yı sağlık üssü haline getirecek olan Antalya Şehir Hastanesi’nin devam eden inşaat alanında incelemelerde bulunan Vali Yazıcı, yetkililerden bilgi aldı. Hastanenin özellikle sağlık turizmi noktasında Antalya’ya önemli katkılar sunacağını söyleyen Vali Yazıcı; “Hastanemiz hizmete açıldığında turizmin ve tarımın başkenti Antalya, sağlık turizminin de merkezi olacak” dedi.

‘Turizm ve tarımın başkenti Antalya, sağlığında merkezi olacak’

Vali Ersin Yazıcı, yapım çalışmaları devam eden ve 2023 yılında açılması planlanan Antalya Şehir Hastanesi’nin inşaat alanında incelemelerde bulundu. Hastane ile ilgili İl Sağlık Müdürü İsmail Başıbüyük ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Vali Yazıcı, hastanenin genel durumu, kapasitesi, donanımı ve inşaatın tamamlanma süresi ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

HASTANEMİZİN İNŞAATI PLANLANDIĞI GİBİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Basın mensuplarına yaptığı açıklamada Antalya Şehir Hastanesi’nin inşaatının tüm hızıyla devam ettiğini aktaran Vali Yazıcı; “1.034 yataklı şehir hastanemizin inşaatındayız. Az önce sizlerle birlikte devam eden inşaatımızı gezdik. İnşaat plana uygun şekilde tüm hızıyla devam ediyor. Yüklenici firmadan 2023’ün Nisan ayında çok büyük bir bölümünün bitmiş olacağı bilgisini aldık. İnşallah hastanemizi biran önce tamamlayıp şehrimizin ve milletimizin hizmetine sunmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

İHTİYAÇ HALİNDE YATAK KAPASİTESİ BİN 750’YE ÇIKARILABİLİR

Hastane ile ilgili detayları paylaşan Vali Yazıcı şunları söyledi: “Hastanemizle ilgili bazı bilgileri de Antalyalı hemşerilerimizle paylaşmak istiyorum. Hastanemiz 285 bin 145 metrekare kapalı alan üzerine kurulmuş, 301 polikliniği, 246 yoğun bakım yatağı bulunan önemli bir sağlık üssü. Az önce binamızda yaptığımız incelemelerde biten odalarımızı gezdik. 1034 yatak kapasitesinin ihtiyaç halinde rahatlıkla 1750 yatağa çıkartılabileceğini gördük. Odalarımızın belli bir bölümü 2 kişilik odalara dönüştürmeye müsait. Tek kişilik düzenlenen odaların 2 kişilik odaya rahatça dönüşebilecek kapasite ve alana sahip olduğunu gördük.”

YATAK KAPASİTEMİZ YÜZDE 30 ARTMIŞ OLACAK

Hastanenin bölge için önemine değinen Vali Yazıcı; “Önemli ve büyük bir hastane. En son sistem teknik donanımı ile bütün ayrıntıları düşünülmüş bir hastane. Bütün branşların tek yerden yönetildiği şehir hastanemizin devreye girmesiyle yatak kapasitemiz yüzde 30 artmış olacak. İnşallah önümüzdeki yıl nisan ayı itibariyle de büyük bir bölümünü hizmete açmış olacağız.” ifadelerini kullandı.

KALAN İNŞAATI DA HIZLICA TAMAMLAYIP HASTANEMİZİ ŞEHRİMİZE KAZANDIRACAĞIZ

Hastanenin yüzde 55’inin tamamlandığına dikkat çeken Vali Yazıcı; “Hastanemizin %55’i tamamlandı. Bloklarımızı mavi, yeşil, sarı, turuncu diye renklerle isimlendireceğiz. İnşaatımızı gezerken ciddi manada ilerlediğini gördük. Dış cephe 2 blok tamamlanmış durumda. Yüklenici firmamızın kalan bölümleri de hızlıca tamamlayıp hastaneyi bize ve Antalyalı hemşerilerimizin hizmetine sunacağına inanıyoruz.” diye konuştu.

SAĞLIK TURİZMİNE ÖNEMLİ KATKILAR SUNACAK

Antalya Şehir Hastanesinin sağlık turizmine de çok büyük katkıları olacağını vurgulayan Vali Yazıcı; “1000’i aşkın yatak kapasitesiyle Antalya’mızı sağlık üssü haline getirecek olan Antalya Şehir Hastanemiz tamamlandığında hastalarımıza şifa olurken, Antalya’mıza ve bölgemize sağlık alanında önemli katkılar sunacak. Ülkemizin en donanımlı kurumlarından biri olan hastanemiz hizmete açıldığında, turizmin ve tarımın başkenti Antalya, sağlık turizminin de merkezi olacak.” dedi. (Haber Merkezi)

AdminAdmin