YAŞAM
Giriş Tarihi : 08-01-2023 20:09

Topaloğlu, velilerle buluştu

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezi’nde üniversiteye hazırlık aşamasında ücretsiz eğitim alan öğrencilerin velileri ile toplantıda bir araya geldi.

Topaloğlu, velilerle buluştu

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezi’nde üniversiteye hazırlık aşamasında ücretsiz eğitim alan öğrencilerin velileri ile toplantıda bir araya geldi. Belediye Kültür Salonu'nda düzenlenen toplantıya, velilerin ilgisi büyük oldu. Kurs müdürü Suat Göv, veli toplantısında öğrencilerin gireceği sınav sistemi, sınav kaygıları ve nedenleri, ailelerin öğrenciler üzerindeki etkisi, çevre ve arkadaşlık etkisi, öğrencilerin yürüdükleri yolda nelerle karşı karşıya kaldıkları gibi konularla ilgili sunum gerçekleştirdi. Kurstaki öğretmenler toplantı sonrası öğrenci velileri ile yüz yüze görüşmeler yaptı. Öğretmenler çocukların durumları hakkında ailelerine bilgiler verdi.

Başkan Topaloğlu, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, ‘Eğitim varsa gelecek var' sloganıyla hareket ettiklerini belirterek, öğrencilere yapılan yatırımlara devam ettiklerini söyledi. Kursta üniversiteye ücretsiz olarak hazırlanan 300 öğrenci olduğuna dikkat çeken Topaloğlu, “Bugün kursumuzdaki öğrencilerin velileri ile bir araya geldik. Öğretmenlerimizle istişarelerde bulunduk. Velilere gerekli bilgilendirmeler yapıldı. Eğitime katkımız olduğu için mutluyuz.” dedi. Kemer Belediyesi olarak ana sınıfından üniversiteye kadar olan tüm öğrencilere destek olduklarının altını çizen Başkan Topaloğlu, şunları kaydetti: “Gelecek seneki eğitim ve öğretim yılı için ana sınıfından 8'nci sınıfa kadar okuyan tüm öğrencilerimizin kırtasiye malzemelerini hazırladık. Lise öğrencilerimizi ücretsiz olarak taşınmasını sağlıyoruz. Üniversiteye giden çocuklarımıza 700 lira burs desteği veriyoruz. Kemer Belediyesi olarak eğitime katkılarımız devam edecek. Öğretmenlerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum.” (Haber Merkezi)

AdminAdmin