YAŞAM
Giriş Tarihi : 09-09-2022 01:33

‘Reflektif Yelek Giy Görünür Ol’

Antalya Valiliği İl Jandarma Komutanlığı 'Reflektif Yelek Giy, Görünür Ol' adlı proje kapsamında, bisiklet, motosiklet ve skuter sürücülerine 1200 reflektifli yelek dağıttı. Kemer’de de düzenlenen etkinlikte Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ramazan Ergel, sürücülere reflektifli yelek hediye ederken, reflektif yelek giyilmesinin önemini anlattı.

‘Reflektif Yelek Giy Görünür Ol’

İçişleri Bakanlığı koordinesinde, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca hazırlanan, Karayolu Trafik Yönetmeliğinde yapılan değişiklik sonucu, bisiklet, skuter ve motosiklet kullanıcılarına ve yolculara gece şartlarında reflektifli yelek giyme zorunluluğu getirildi. Farkındalık yaratmak amacıyla Antalya İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü'nce hazırlanan 'Reflektif Yelek Giy, Görünür Ol' adlı proje kapsamında 1200 reflektifli yelek dağıtımı gerçekleştirildi. Etkinliklerde bisiklet, motosiklet, skuter kullanıcılarına yönetmelikte yapılan değişiklikler anlatıldı.

Kemer'de düzenlenen etkinliğe Kaymakam Hüseyin Çam, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ramazan Ergel ve jandarma ekipleri katıldı. Kaymakam Çam ve Binbaşı Ramazan Ergel, sürücülere reflektif yelek giyilmesinin önemini anlattı. Proje hakkında bilgi veren Kaymakam Çam, "Sürücülerimizi bilgilendirmek, bilinçlendirmek amaçlı burada yelek dağıtımını gerçekleştirdik. Amacımız daha görünür olarak hem yayalar için hem de sürücüler için güvenli sürüşler sağlayabilmek” dedi. (Haber Merkezi)

AdminAdmin