KÜLTÜR-SANAT
Giriş Tarihi : 23-09-2022 00:46

Phaselis Festivali'nde Golden Horn Brass konseri

Kemer ve Yöresi Tanım Vakfı (KETAV) tarafından 12'ncisi düzenlenen Phaselis Festivali'nin ikinci gününde Golden Horn Brass grubu sahneye çıktı. Barok, klasik, caz, pop ve yerel ezgilerin dinleyicilerle buluştuğu konserde, yüzlerce yerli ve yabancı sanatsever doyasıya eğlendi.

Phaselis Festivali'nde Golden Horn Brass konseri

Kemer ve Yöresi Tanım Vakfı (KETAV) tarafından bu yıl 12'ncisi düzenlenen Phaselis Festivali'nin ikinci gününde sahneye Türkiye'nin ilk ve tek bakır nefesli oda orkestrası olan 'Golden Horn Brass' grubu çıktı. Barok, klasik, caz, pop ve yerel ezgilerin dinleyicilerle buluştuğu konserde, yüzlerce yerli ve yabancı sanatsever doyasıya eğlendi. Etkinliğe gecenin sponsoru olan Barut Otelleri sahibi Haydar Barut, KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz, KETAV Yönetim Kurulu üyeleri Aydın Aytuğ ve Asım Burak Kıpçak da katıldı.

Özellikle yerel ezgiler başladığında sanatseverler hep birlikte Golden Horn Brass grubuna eşlik etti. Bir annenin çocuğu ile çalan parçalara dans ederek eşlik etmesi ilgi çekti.

KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz, "Festivalimiz ikinci gününde de yerli ve yabancı misafirlerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Sahne alan Golden Horn Brass grubumuzla eğlenceli dakikalar geçirdik. Kendilerine de bizlere sundukları müzik ziyafeti için teşekkürler. Sanatın tarihle buluştuğu Phaselis Festivali'mizin diğer konserlerine sanatseverleri bekliyoruz" dedi.

Phaselis Festivali, 23 Eylül Cuma günü Sanat Deliorman ve Caz Biraderleri konseriyle devam edecek. (Levent Yenigün)

AdminAdmin