KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 20-09-2022 20:39

Phaselis Festivali, Gülsin Onay konseriyle başladı

Kemer’de bu yıl 12'ncisi düzenlenen Phaselis Festivali, devlet sanatçısı piyanist Gülsin Onay konseriyle başladı. Phaselis Antik Kenti'nin tarihi atmosferinde dünyaca ünlü besteci ve müzisyen Mozart'ın eserlerini Cameratalia Beşlisi ile birlikte sunan Gülsin Onay, yerli ve yabancı katılımcılar tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

Phaselis Festivali, Gülsin Onay konseriyle başladı

Kemer ve Yöresi Tanım Vakfı (KETAV) tarafından bu yıl 12'ncisi düzenlenen Phaselis Festivali, 'harika çocuk' olarak başladığı müzik yaşamını dünyanın önemli orkestraları ve şefleriyle çalışmalar yaparak sürdüren ve UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi olan devlet sanatçısı piyanist Gülsin Onay konseriyle başladı. Konserinde, dünyaca ünlü besteci ve müzisyen Mozart'ın eserlerini Cameratalia Beşlisi ile birlikte sunan Gülsin Onay'ı izlemek için yüzlerce kişi Phaselis Antik Kenti'ni doldurdu.

Konsere Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ramazan Ergel, Antalya Büyükşehir Belediyesi Turizm Danışmanı turizmci Osman Ayık, eski Orman Bakanı Ersin Taranoğlu, KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz, Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı İdris Taş, AGC Başkan Yardımcısı Ahmet Duran Yenigün, Martı Myra Otelleri sahibi Oya Narin, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, KETOB Başkan Yardımcısı Şinasi Gürocak, KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez, TÜRSAB Kemer Alan Temsilcisi Mehmet Akbaba, KETAV yönetim kurulu ve üyeleri, turizmciler, yerli ve yabancı turistler katıldı.

Phaselis Festivali ilk olarak tarihi kemerlerin altına kurulan alanda açılış kokteyli ile başladı. Ardından sahneye Gülsin Onay ve Cameratalia Beşlisi çıktı. Her eserin başarı ile sergilendiği konserde alanda bulunanlar alkışla sanatçıları tebrik etti. Son eser performansının ardından uzun süre ayakta alkışlanan Gülsin Onay için sahne ardından da fotoğraf çektirmek isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu.

Festivalde Antalya İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri ise 'Kadına El Kalkamaz' afişi açarak, katılan herkese KADES ile ilgili bilgiler verdi.

KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz, "Kemer'imizde turizmi çeşitlendirebilmek adına birçok çalışma yapıyoruz. Bunlardan bir tanesi de 2 yıl pandemi nedeniyle ara verdiğimiz Phaselis Festivali. Sanatı, tarih ile bir araya getirdiğimiz festivalimizde tüm konserlerimiz ücretsiz ve katılımcıları Antalya il merkezi ve Kemer'in birçok noktasında koymuş olduğumuz servislerle ücretsiz olarak taşıyoruz. Buradaki amacımız Kemer'imizin en önemli antik kentlerinden olan Phaselis Antik Kenti'ni tanıtabilmek ve bunu sanatla yapmak. Festivalimize desteği olan başta Kültür ve Turizm Bakanlığımıza, Kemer Kaymakamlığımıza, Kemer Belediyemize ve tüm sponsorlarımıza çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bugün burayı dolduran sevgili katılımcılara da çok teşekkürler. 3 konserimiz daha var ve herkesi bekliyoruz" dedi. (Levent Yenigün)

AdminAdmin