EĞİTİM
Giriş Tarihi : 18-05-2023 02:41

‘Okullarımızı sporun, sanatın, bilimin ve eğitimin yuvası haline getirmek istiyoruz’

Vali Ersin Yazıcı, Kepez Ayten Çağıran Çok Programlı Meslek Lisesi Spor Salonu Temel Atma Töreni’ne katıldı. Sağlıklı bir neslin, sağlıklı bir toplumun temelinin spordan geçtiğini aktaran Vali Yazıcı; “Okullarımızı sporun, sanatın, bilimin ve eğitimin birlikte harmanlandığı, sağlıklı ve donanımlı nesillerin yetiştirildiği eğitim yuvaları haline getirmeye devam ediyoruz” dedi.

‘Okullarımızı sporun, sanatın, bilimin ve eğitimin yuvası haline getirmek istiyoruz’

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında yapılacak olan Kepez Ayten Çağıran Çok Programlı Meslek Lisesi Spor Salonu Temel Atma Töreni düzenlendi. Düzenlenen törene Vali Ersin Yazıcı’nın yanı sıra Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Gürcan, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

TÜRK GENÇLİĞİNE GÜVENİYOR VE İNANIYORUZ

Sözlerine tüm katılımcıların Gençlik Haftası’nı kutlayarak başlayan Vali Yazıcı; “Güzel bir ana tanıklık etmek üzere, bu güzel spor tesisinin temelini atmak üzere bir araya geldik. Temel atma törenimize hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Gençlik Haftasındayız, şimdiden 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mızı kutluyorum. Cumhuriyetimizin 100 yılını tamamladık. Yeni bir yüzyıla ilerliyoruz. Bu yolda ilerlerken gençlerimize inanıyor ve güveniyoruz. Size olan güvencimizden şüpheniz olmasın. Biz Türk gençliğine inanıyor ve güveniyoruz. Damarlarınızdaki asil kanla Türkiye Cumhuriyeti’ni ülkeler arası süper ligde zirveye taşıyacağınıza yürekten inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

TESİSİMİZ YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINDA HİZMETE AÇILACAK

Konuşmasında spor tesisinin 6 ay içerisinde tamamlanarak yeni eğitim ve öğretim yılında hizmete açılacağını aktaran Vali Yazıcı şunları söyledi: “Sevgili gençler, tesisimiz inşallah altı aya tamamlanarak önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında sizlere hizmet vermeye başlayacak. Sizler 30’a yakın branşta bu tesiste spor yapma imkânı bulacaksınız.”

BENCE EN ÖNEMLİ DERS BEDEN EĞİTİMİ

Beden eğitimi dersinin gençler için çok önemli olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı; “Ben okullara gittiğimde öğrencilerle sohbet en önemli dersin hangisi olduğunu soruyorum. Bence en önemli ders beden eğitimi. Sebebi ise vücut sağlığı olmadan, vücudumuz sağlıklı olmadan Matematik, Fizik, Kimya, Türkçe olmaz. Bunların olması için önce sağlıklı bir vücut olacak. Bu sağlıklı vücuda da ancak spor yaparak ulaşabiliriz. Buradaki gençlerimize mutlaka ama mutlaka bir alanda spor yapmaları sözünü istiyorum. Çünkü bu sizin gelişiminiz için çok önemli.” dedi.

TESİSİMİZ ANTALYA’MIZA HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN

Konuşmasının sonunda ise Vali Yazıcı; “Meslek hayatım boyunca gençler ve eğitim hep önceliğim oldu. Antalya’mızda da çocuklarımızın eğitimine ve sporla buluşmalarına katkı sunmak için projeler gerçekleştirdim. Okullarımızı sporun, sanatın, bilimin ve eğitimin birlikte harmanlandığı, sağlıklı ve donanımlı nesillerin yetiştirildiği eğitim yuvaları haline getirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Tesisimiz Antalya’mıza hayırlı ve uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde Kepez Ayten Çağıran Çok Programlı Meslek Lisesi Spor Salonu Temel Atma Töreni gerçekleştirildi. (Haber Merkezi)

AdminAdmin