ANTALYA
Giriş Tarihi : 14-11-2022 23:17

Kepez’in dört bir yanı konforlu yollarla birbirine bağlanıyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Duacı, Korkuteli ve Çankaya'yı birbirine bağlayarak, şehir içi trafiğini rahatlatacak yolun devam eden çalışmalarını inceledi.

Kepez’in dört bir yanı konforlu yollarla birbirine bağlanıyor

Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçenin dört bir tarafını konforlu yollarla birbirine bağlıyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, şehrin trafik yükünü azaltacak yolların yapım çalışmalarını inceledi. Araziyi gezerek, bürokratlarından yol çalışmaları ile ilgili bilgi alan Başkan Tütüncü, ilçeye konforlu yollar kazandırmak için gece gündüz çalışan ekiplere de kolaylıklar diledi. Şehrin trafiğini rahatlatabilmek amacıyla ilçede alternatif yollar açıldığını belirten Başkan Tütüncü, “Biz hiçbir mazeretin arkasına sığınmıyoruz. Ortaya sadece hedeflerimizi koyuyoruz, hedeflerimize giden yolda gerekli çalışma neyse onları yapıyoruz. Amacımız, hemşehrilerimizin hizmetine nice nice konforlu yollar kazandırmak.” dedi.

ŞEHİR TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK

Antalya'ya şehir içi trafiğini rahatlatacak yeni yolların kazandırılacağına değinen Başkan Tütüncü, “Bu yol Duacı, Korkuteli ve Çankaya'yı birbirine bağlayacak, şehir içi trafiğini rahatlatan son derece önemli bir yol haline geliyor. Çünkü yaz aylarında özellikle Duacı’dan geçerek, Kepez'e ulaşmak isteyen birçok hemşehrimiz oluyor. Korkuteli yolunu kullanarak, Kepez'in merkezine ulaşmak isteyen hemşehrilerimiz oluyor. Biz onların ‘Trafikte daha az vakit geçirmeliyiz, trafiği rahatlatmalısınız, bize alternatif yollar açmalısınız’ taleplerine kayıtsız kalamazdık. Hiçbir mazeretin ardına sığınmadan ekiplerimizle dağları kesiyoruz, dereleri dolduruyoruz ve güzel güzel yollar yapıyoruz. Bu yollar ulaşıma bambaşka bir güzellik sağlayacak” diye konuştu.

BARAJ MAHALLESİNE YENİ PARK

Öte yandan Kepez Belediyesi, yeni parklar ile yarınımızın geleceği çocuklara oyun alanları, vatandaşlara da hem spor yapabilecekleri, hem de keyifli saatler geçirebilecekleri kaliteli yaşam alanları kazandırmaya devam ediyor. Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Baraj Mahallesindeki 5817 sokakta bulunan üç bin 543 metrekare alan üzerinde yeni park yapımına başladı. Çalışmalar kapsamında toprak etrafı bordür taşlarıyla çevrilen park alanının toprak tesviyesi tamamlandıktan sonra yeşillendirme ve mobilyalarının yerleştirilmesi çalışmalarına geçilecek. Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yapımına devam edilen parkta mahalle sakinlerinin dinlenme, spor ve yeşil alan ile çocukların oyun alanı ihtiyaçlarını karşılayacak. Kepez’e yeni sosyal alanlar ve parklar kazandırmak için çalışan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçenin dört bir tarafına hizmet götürmeye devam edecek.

(Haber Merkezi)

AdminAdmin