ANTALYA
Giriş Tarihi : 20-09-2022 20:26

‘Her zaman yanınızda ve hizmetkârınızız’

Vali Ersin Yazıcı ile eşi Hanife Yazıcı, Antalya Valiliğince “19 Eylül Gaziler Günü” münasebetiyle gazilerimiz ve aileleri onuruna düzenlenen yemek programına katıldı. Programda konuşan Vali Yazıcı; “Kahraman gazilerimiz onuruna verdiğimiz akşam yemeğinde gazilerimiz ve kıymetli aileleriyle bir araya geldik. Türk milleti olarak kahraman gazilerimizin daima yanında ve hizmetkârıyız” dedi.

‘Her zaman yanınızda ve hizmetkârınızız’

Antalya Valiliğince “19 Eylül Gaziler Günü” münasebetiyle gazileriz ve aileleri onuruna öğretmenevinde yemek programı düzenlendi. Programa Vali Ersin Yazıcı ve eşi Hanife Yazıcı, Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz, Vali Yardımcısı Güher Sinem Büyüknalçacı, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Sahil Güvenik Eğitim Ve Öğretim Komutanı Kıdemli Albay Engin Kuntay, Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanı Albay Murat Sezgin, 3’üncü Piyade Eğitim Tugayı Komutan Vekili Piyade Albay Sinan Tekdemir, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkonsolosu Cem Topçu, gaziler ve gazi aileleri katıldı.

SİZLERLE BİR ARADA OLMAK, BÜYÜK BİR ŞEREFTİR

“19 Eylül Gaziler Günü” münasebetiyle gaziler ve aileleriyle bir arada olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Vali Yazıcı; “Davetimizi kırmayıp bu güzel birlikteliği oluşturduğunuz için canı gönülden hepinize teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz, onur verdiniz. Sizlerle bir arada olmak, benim için büyük bir onurdur, büyük bir şereftir. Allah, gelmiş geçmiş tüm şehitlerimizi rahmetiyle kuşatsın. Gazilerimize hayırlı ömürler versin. Çocuklarınızı size, sizi çocuklarınıza bağışlasın.” diye konuştu.

‘GEREKLİ CEVABI VERDİK VE VERMEYE DE DEVAM EDECEĞİZ’

Geçmişte olduğu gibi varlığımızı sınayanlara gerekli cevabı verdiğimizi ve vermeye de devam edeceğimizi dile getiren Vali Yazıcı şunları kaydetti: “Bugün, Aziz Vatanımızı bizlere yurt tutmak için kanlarından, canlarından, serlerinden, her şeylerinden vazgeçerek tarihe altın harflerle yazılacak destansı bir mücadele veren kahraman gazilerimizin şeref günüdür. Bugün, Türk Milletinin kıvanç günüdür, Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e gazilik ve mareşallik unvanının verilişinin 101’inci yıl dönümüdür. Şehitlik ve gazilik bir insana nasip olacak en yüksek onur, en büyük şereftir. Biz, bunu kutsal gören bir inancın, bu inancı yüreğinde en kutlu şekilde taşıyan bir milletin fertleriyiz. Bin yıldır huzur ve güven içerisinde yaşadığımız vatan topraklarımız bize şehit ve gazilerimizin emanetidir. Kahraman ordumuz ve necip milletimiz tarih boyunca bu emanete sahip çıkmıştır. 1071’de Malazgirt’te yurt tuttuğumuz bu topraklarda Miryokefalon’dan, Palekanon’a, Çanakkale’den, Dumlupınar’a bizim varlığımızı sınayanlara gerekli cevabı verdik ve vermeye de devam edeceğiz.”

‘MEYDANLARA KOŞACAĞIMIZI EN GÜZEL ŞEKİLDE GÖSTERDİK’

15 Temmuz’da istiklalimize ve Cumhuriyetimize kastedenlere karşı gerekli dersi verdiğimizi söyleyen Vali Yazıcı; “Hafızalarımızda hala taze olan 15 Temmuz Destanında ise bir kez daha istiklalimize ve Cumhuriyetimize kastedecek her türlü düşmana ve haine karşı bu toprakların ilelebet bizim olduğunu, ölürsem şehit kalırsam gazi olurum inancıyla ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyerek meydanlara koşacağımızı en güzel şekilde gösterdik. Emanetimize bir kez daha sahip çıktık. Milletçe gazilik ve şehitlik aşkıyla bu emanete en güzel şekilde sahip çıkarak gelecek nesillere aktarmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

‘DEVLETİMİZ VE BİZLER DAİMA YANINIZDAYIZ’

Türk milleti olarak her zaman yanlarında ve destekçileri olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı; “Son olarak şunu ifade etmek istiyorum, devletimiz daima yanınızdadır. Antalya Valiliği her zaman yanınızdadır. Antalya Valisi, her zaman yanınızdadır ve hizmetkârınızdır. Bu büyük millet her zaman yanınızdadır, sizlere minnettardır. Bu duygu ve düşüncelerle, bu kutlu günde cennet vatanımızı bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi, vefat eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Hayatta olan gazilerimize en derin saygı ve şükranlarımı sunuyor, sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. Gazi milletimizin 19 Eylül Gaziler Günü kutlu olsun.” dedi.

Konuşmasının ardından Vali Yazıcı eşi Hanife Yazıcı ile birlikte gaziler ve ailelerine katılımları için teşekkür ederek salondan tek tek uğurladı. (Haber Merkezi)

AdminAdmin