TURİZM
Giriş Tarihi : 21-01-2023 01:52

Batı Antalya’ya butik turizmi konsepti

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Turizm Komitesi ile beraber Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u makamında ziyaret etti. Ziyarette Batı Antalya’da oluşturulmaya çalışılan Butik Turizm’in ele alındı. Milletvekili Uslu, “Butik turizm konusunu çok önemsiyoruz. Tarımla içime geçmiş, Batı Antalya’da özgün bir butik turizm konsepti oluşturmaya çalışıyoruz. Bu turizm konsepti için siyasette, bürokraside, sektörde atılacak adımları çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Batı Antalya’ya butik turizmi konsepti

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Turizm Komitesi ile beraber Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u makamında ziyaret etti. Milletvekili Atay Uslu’ya ziyaret esnasında Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Başkanı Fahri Özen, Ak Parti Antalya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bayram Karagül, Meclis Üyesi Levent Halil Taşkın, Kumluca Belediye Meclis Üyesi Halil Karataş, TÜRSAB Batı Antalya Başkanı Hüseyin Gençer ve Baransel Grup Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Kara da eşlik etti.

Batı Antalya’da oluşturulmaya çalışılan Butik Turizm’in ele alındığı toplantının ardından açıklamalarda bulunan Milletvekili Atay Uslu, “Kültür ve Turizm Bakanımız sayın Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret ettik. Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Turizm Komitesinden gelen arkadaşlarımızla Batı Antalya’da oluşturmaya çalıştığımız ‘Butik ve Villa Turizmi’ konsepti üzerine istişarelerde bulunduk. Bölgemize her zaman destek veren, hizmet sunan sayın Bakanımıza ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

BUTİK TURİZMİNE BAKANLIK DESTEĞİ

Batı Antalya’da villa tipi konaklama sistemiyle butik turizm ile aynı zamanda organik tarım yapıldığına dikkat çeken Uslu, “Batı Antalya turizmde bir marka haline geldi. Butik Turizm, Organik Tarım yol haritamız. Kaş, Demre, Finike, Kumluca, Kemer (Çıralı Bölgesi) ilçelerimizde çok büyük otellerin yerine pansiyon ve villa tipi konaklamanın olduğu butik turizmi hem geliştireceğiz hem de bu turizm için kültür ve çevrede muhafazakar ve koruyucu politikalar sürdüreceğiz. Butik turizm konusunu çok önemsiyoruz. Tarımla içime geçmiş, Batı Antalya’da özgün bir butik turizm konsepti oluşturmaya çalışıyoruz. Bu turizm konsepti için siyasette, bürokraside, sektörde atılacak adımları çalışmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

(Haber Merkezi)

AdminAdmin