YAŞAM
Giriş Tarihi : 21-11-2022 23:37

Başkan Topaloğlu’na Tekirova’dan teşekkür

Tekirova Mahallesi Cumayeri mevkiinde yaşayan vatandaşların yaklaşık 40 yıldır kanayan yarası olan dere ıslah çalışmaları tamamlanarak halkın kullanımına kazandırıldı. Kış aylarında su ve sel baskınları yaşanan bölgede yapılan çalışmalar sonucunda su baskını sorunu da çözülmüş oldu. Çalışmalar sonunda bölgede yaşayan vatandaşlar tarafından kurban kesilirken, vatandaşlarla bir araya gelen Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Vatandaşlar, yağmur yağdığında evimize su girecek mi diye sürekli tedirgin haldeydi. Vatandaşın talebini dinledik ve perde beton ile bir tane köprü yaptık. Vatandaşlar artık kış aylarında tedirgin olmadan evlerinde oturabilecek. Biz işimizi yapmaya devam ediyoruz. Lafa bakmıyoruz” dedi.

Başkan Topaloğlu’na Tekirova’dan teşekkür

Şüheda PARTAL

Tekirova Mahallesi Cumayeri mevkii Karaçay Deresinde tamamlanan ıslah çalışmaları sonunda bölgede yaşayan vatandaşlar tarafından kurban kesildi. Vatandaşların daveti üzerine köprünün yapıldığı alana gelen Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu vatandaşlarla sohbet etti. Başkan Topaloğlu’na, Kemer Belediye Başkan Yardımcıları Emin Gül ile Baki Yalın, belediye meclis üyeleri Mustafa Tıraş ve Recep Yılmaz, Belediye Tekirova Mahalle Sorumlusu Adem Barış, Belediye Çamyuva Mahalle Sorumlusu Özgür Şahin ve belediye personeli eşlik etti.

İŞİMİZİ YAPMAYA DEVAM EDİYORUZ

Kurban kesiminden sonra açıklama yapan Başkan Topaloğlu, Cumayeri mevkiinde yıllardır çözülemeyen bir sorun olduğunu ve bu sorunun çözüldüğünü söyledi. Topaloğlu, vatandaşların kış aylarında çok zorluk çektiğine işaret ederek, “Vatandaşlar, yağmur yağdığında evimize su girecek mi diye sürekli tedirgin haldeydi. Vatandaşın talebini dinledik ve dere ıslah çalışmasını yapalım dedik. İhaleye çıktık. Dere ıslah çalışmalarına başladık. Perde beton ile bir tane köprü yaptık. Cumayeri mevkiinde oturan vatandaşlar artık kış aylarında tedirgin olmadan evlerinde oturabilecek. Biz işimizi yapmaya devam ediyoruz. Lafa bakmıyoruz. Tekirova mahallemize hayırlı olsun.” diye konuştu.

4 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Belediye Başkan Yardımcısı Baki Yalın da Cumayeri mevkiinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Karaçay üzerinde 310 metre uzunluğunda dere ıslah çalışması yaptıklarına dikkat çeken Yalın, “Toplam 530 metrelik sağlı sollu perde beton yaptık. 3 bin metrekareye yakın saha betonu çalışması yaptık. Dere üzerine bir tane köprü yaptık. Çamyuva Mahallesi’ndeki Hayıtlıgöl mevkiindeki alt yapı çalışmasıyla birlikte buranın maliyeti yaklaşık 6 milyon 900 bin liraydı. Bunun 4 milyon liralık kısmı Tekirova Mahallesi Cumayeri mevkiindeki dere ıslah çalışmasına ayırdık. Yapılan tüm çalışmalar Tekirova halkımıza hayırlı olsun.” dedi.

VATANDAŞLAR MUTLU

Vatandaşlardan Muzaffer Demirtaş ise dere ıslah çalışmalarının kısa sürede tamamlanmasından dolayı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na ve ekibine teşekkür ettiğini belirterek, “Başkanımız Tekirova’ya güzel bir hizmet kazandırdı. Yıllardır burada çayın taşacağından ve sel olacağından korkuyorduk. Özellikle geceleri tedirgin oluyorduk. Bu sorun çok şükür çözüldü. Sayın başkan elinden geleni yapıyor.” ifadelerini kullandı.

Vatandaşlardan Dudu Kalpazan da derede yapılan çalışmaları çok beğendiğini anlatarak, yıllarca çok sıkıntı çektiklerini, artık sıkıntı çekmeyeceklerini kaydetti.

Vatandaşlardan Arzu Adaletli de yapılan hizmet ile ilgili şunları aktardı: “Yapılan hizmetten çok memnunum. Başkandan ve ekibinden Allah razı olsun. Her zaman dualarımızdalar. Çok zorluk ve rezillik çekiyorduk. Artık rezillikten kurtulduk.”

Vatandaşlardan Birgül Beyrek de “Daha önce dere taştığı zaman su bizim evin önüne kadar geliyordu. Şimdi yolumuzda var köprümüz de var. İnşallah hayırlısı olur.” dedi.

Vatandaşlardan Süleyman Uygun ise yapılan dere ıslah çalışmalarından çok memnun olduğunu belirterek, yapanlara teşekkür ettiğini kaydetti.

AdminAdmin