ANTALYA
Giriş Tarihi : 01-03-2023 17:57

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, "Antalya'dan 2 bine yakın konteyner gönderildi"

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, ANTİAD Başkanı Bilal Köleoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelerek, ANTİAD’ın Kahramanmaraş merkezli deprem bölgesindeki vatandaşların ihtiyaçları konusundaki desteklerinden dolayı teşekkür etti. Organizasyonda konuşan Vali Yazıcı, Antalya’dan deprem bölgesine toplamda 2 bine yakın konteyner gönderildiğini söyledi.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı,

Vali Ersin Yazıcı, Antalya İş İnsanları Derneği (ANTİAD) tarafından düzenlenen toplantıya katıldı. ANTİAD Başkanı Bilal Köleoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelerek, ANTİAD’a deprem bölgesindeki vatandaşların ihtiyaçları konusundaki desteklerinden dolayı teşekkür eden Vali Yazıcı, bölgedeki ihtiyaçların devam ettiğini, bu konuda çalışmaların el birliğiyle devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Vali Yazıcı burada yaptığı konuşmada, Antalyalıların Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremlerden etkilenen bölgeleri ve vatandaşları yalnız bırakmadığını belirtti.

DESTEKLERE DEVAM ÇAĞRISI 

İlk günden itibaren devlet ve sivil toplum kuruluşları işbirliğinde bölgeye yardım tırlarının gönderildiğini aktaran Vali Yazıcı; "Antalya olarak deprem bölgesine yaklaşık 2 bine yakın konteyner gönderdik. Çok fazla konteyner üretimi olan bir şehir değil burası. Ama evini kaybetmiş insanlara küçük de olsa kendilerine ait, elektriği, suyu olan bir yuva sağlamak için bu desteklere devam etmemiz lazım." dedi. ANTİAD'ın da 300'ün üzerinde konteyneri bölgeye gönderdiğini aktaran Vali Yazıcı, derneğin hızlı hareket ederek, çok sayıda insanın yardımına koştuğunu ifade etti.

GÜZEL İŞ BAŞARDILAR

Kendisinin de Düzce depreminde yakınlarını kaybettiğini aktaran Vali Yazıcı; "1999'da imkânlar çok zayıftı, çadıra da razıydık. Ama çadırda yaşamak zor, herkes konteyner istiyor. Bu konuya yetişmeye çalışıyoruz. ANTİAD hızlı hareket etti. 300 konteyneri bölgeye ulaştırdı. Bunu bulup başarmak çok zor. Güzel iş başardılar. Kendilerine teşekkür ediyorum." diye konuştu.

'EVİM YUVAM OLSUN' KAMPANYASINA DESTEK OLALIM

Bölgede hala konteyner ihtiyacının devam ettiğine işaret eden Vali Yazıcı, "Antalya'daki tüm sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulunuyorum. Konteyner konusuna ve 'Evim Yuvam Olsun' kampanyasına daha fazla destek olalım." ifadesini kullandı.

ANTİAD'DAN 329 KONTEYNER

ANTİAD Başkanı Bilal Köleoğlu da bölgeye 329 yaşam konteyneri, bir tane içi oyuncak dolu çocuk oyun konteyneri, 2 tane de 7 kişilik tuvalet lavabo ile çok sayıda jeneratör, elektrik panosu, ısıtıcı, soba, yatak, battaniye, yorgan, kıyafet, ayakkabı ve gıda yardımı götürdüklerini söyledi.

Ayrıca farklı kurumların yardımlarının sevkiyatına da destek olduklarını belirten Köleoğlu, büyük bir hassasiyet ve takiple çalışmaları yürüttüklerini kaydetti.

Düzenlenen toplantı  ANTİAD Başkanı Bilal Köleoğlu'nun Antalya Valisi Ersin Yazıcı'ya plaket takdim etmesi ve çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Emre GündoğduEmre Gündoğdu