DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Ahmet Duran Yenigün
Ahmet Duran Yenigün
Giriş Tarihi : 27-06-2016 02:09

Seni gidi hınzır seni...

Bugünler de birden sizin sosyal medya üzerinden Kemer’de siyaset yapanlara ve gazetecilere yönelik gelişi güzel yazılarını okuyoruz. Geçtiğimiz hafta yazmış olduğum köşe yazıma yapılmış olan yorumu gördüm, şimdi bu yorumu aynen yazıyorum; “Seni gidi hınzır seniii“ cümlesi ile başlayıp devam eden yazısı ile aklı sıra bana ders vermeye çalışmış, bir kere hınzırın kendisi bunu yazandır. Aslında cevap vermek istemiyorum ancak mesleğim ile ilgili ve gazeteci arkadaşlarımız ile kurduğumuz gazete sahipleri derneğine de laf atmış.

Herkes eleştirilebilir ama Kemer Gözcü Gazetesi 2001 yılından bu yana Kemer ilçesinde yapmış olduğu yayıncılığı herkes çok iyi bilir. Öncelikle bahsetmiş olduğu ‘beş belediye varken iyiydi’ sözünden bu işleri bilmediği ya da anladığı ortada. Anladığım kadarıyla bizim üzerimizden prim yapmaya çalışıyor.

Gazetemiz 5 belediye varken abone usulü ile yayın yapmakta ve bayi aracılığı ile satım yapılmaktaydı. Gazetemiz hiçbir şekilde ücretsiz dağıtım yapmadığı gibi 2004 yılı itibari ile vasıflı gazete konumu ile Basın İlan Kurumu’na bağlı gazete olma vasfı ile düzenli yayın yapmak ve abonelerine düzenli fatura karşılığı satış yapma mecburiyeti bulunmaktadır. 2015 Aralık ayı itibariyle günlük yayından haftalık yayına dönen gazetemiz hala Basın İlan Kurumu denetimi altında yayın yapmaktadır.

Şimdi burada bir cümle kullanılmış bir gazeteci hiçbir zaman “Çarpacak adam kalmadı” cümlesini kabul etmez. Ahlaksızca bu yazılara devam ettiği sürece takip edeceğim ve gerekli yasal haklarımı arayacağım. Bu tür tanımları kesinlikle kabul etmediğim gibi diğer gazeteci arkadaşlarımın da kabul edeceğini sanmıyorum.

Murat Kemaneci ile ilgili bahsetmiş olduğu sözlere de cevap vermek istiyorum. Doğru, Murat Kemaneci benim vesilem ile Kemer’e gelmiştir. Ancak bir gazete olarak ve ismini özgürce yazarak yayın yapmaktadır. Ama soysal medya üzerinden sahte isimler ile yazı yazan kişinin gerçek ismi ile çıkıp yazı yazması ne kadar doğrudur bilemiyorum. Hiçbir gazeteci de bahsetmiş olduğu cümleleri kabul etmez ben de etmiyorum, ayrıca bu sahte isim ile yazı yazan kişinin açık kimliğini de çok iyi biliyoruz.

Gelelim Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği’ne. Bu dernek Hatay’dan Antalya’ya kadar olan ve Akdeniz bölgesini içine alan (Hatay, Osmaniye, Maraş, Isparta, Burdur ve Antalya merkez ile ilçelerini içine alan 53 adet üyesi bulunmaktadır.) Yönetim kurulu Başkanı olmam sıfatıyla bu zatın bahsettiği yönetimi kendi ailesinden oluşturmuş cümlesine de bu yanıtımdır.

Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Duran Yenigün, Başkan Yardımcısı Dursun Gündoğdu, Genel Sekreter Saffet Yenigün, Sayman Üye Kumluca Batı Antalya Gazetesi İnanç Kutlu’dur. Öyle oturup da ahkâm kesmeyeceksin. Bir daha ifade ediyorum benim gazetem sokakta bedava dağıtılmıyor ve ücretli satışı devam etmektedir. Gazetemiz ve Dernek ile ilgili merak ettiğin konular var ise bize ulaşarak merak ettiğin konuları sorabilirsin.

Eğer gazeteci isen yazı yazarken karşılığı olan gerçek konular bularak yaz. Yeni yasa düzenlemesinde de bu tür yazıları da sahte isimlerle yazan kişiler hakkında ciddi yaptırımlar olacağını da bilmenizi isterim. Yineliyorum, biz Kemer Gözcü Gazetesi ve çalışanları olarak ne eleştirilerimizde ne de haberlerimizde asılsız haberlere yer vermiyoruz. Çıkara dayalı yayın yapmadık ve yapmayacağız da. Beni gazete köşelerinden defalarca Kemer’de gazetecilik yaptığını iddia eden kişiler defalarca eleştirmelerine rağmen yanıt vermemiştim. Bu kişi ile ilgili yanıt vermemin nedeni ise sanki Belediyeler kapandı biz ortada kaldık.

Doğru fakat ortada kaldık değil gazeteler reklamları ve satışları ile yaşar. Biz de satışlarımızın düşmesinden kaynaklanan ve Basın İlan Kurumu ilanlarının düşmesi bizi günlük gazeteden haftalık gazeteye dönmemize neden olmuştur. Bunu da her fırsatta gündeme getiriyoruz.

Bu sadece Kemer’in konusu değil tüm Türkiye genelinde yayın yapan yerel gazetelerin ortak sorunudur. Bu konularla ilgili dernek olarak bağlı bulunduğumuz Gazeteciler Federasyonu ve Konfederasyon çalışmalar yapmaktadır. Ben buradan daha fazla detaya girmek istemiyorum ve üstüne basa basa ifade ediyorum öyle çıkıp ortaya, “Sana özel menülerim var“ diye yazacağına öyle gizli saklı hiçbir şeyim yok, bizler sabırlı insanlarız çıkacaksın gerçek kimliğinle hangi ortamda olursa olsun söylemek istediklerini sahte isimlerle değil gerçek kimliğinle yazacaksın.

Gördüğüm kadarıyla Kemer’de bulunan bir çok kişiye bu tür yazılar yazmakta. Biz yolumuza devam ediyoruz. Kemer’de görüp duyduklarımızı yazmaya devam edeceğiz. Uzun zamandır sağlık sebeplerim nedeni ile ara verdiğim köşe yazılarıma her nedense yazmaya başladıktan sonra bu zat-ı muhterem asıl cümleler kullanarak yazılar yazmaya başladı. Eğer birilerini rahatsız etmiş görünüyorsa siz yazılarınıza devam edin ben de buradan cevapsız kalmayacağımı bilin.

Okurlarımdan özür dileyerek sosyal medya üzerinden birden sizin mesleğim ve derneğim ile ilgili yazı yazmasından dolayı bu haftaki köşem de bu konuyu ele aldım.

Haftaya Kemer’in konuları ile ilgili yazılarıma devam edeceğim.

Hoşçakalın.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Trabzonspor1024
 • 2Hatayspor1020
 • 3Beşiktaş1020
 • 4Alanyaspor1020
 • 5Fenerbahçe1019
 • 6Fatih Karagümrük1018
 • 7Konyaspor1017
 • 8Galatasaray1017
 • 9Altay1015
 • 10Adana Demirspor1013
 • 11Başakşehir FK1012
 • 12Gaziantep FK1012
 • 13Yeni Malatyaspor1012
 • 14Sivasspor1011
 • 15Kayserispor1011
 • 16Giresunspor109
 • 17Antalyaspor109
 • 18Göztepe108
 • 19Kasımpaşa106
 • 20Çaykur Rizespor104
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
e-gazete
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA