YAŞAM
Giriş Tarihi : 08-06-2022 00:20

Zabıtadan gıda ve etiket kontrolü

Kemer genelinde bulunan lokanta, restoran ve yemek imalatı yapan işletmelerde gıda denetimlerinde bulunan Kemer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Tekirova Mahallesinde kurulan semt pazarında fiyat etiketi kontrol etti, pazar esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlara ilgili mevzuatlar kapsamında bilgilendirmeler yaptı.

Zabıtadan gıda ve etiket kontrolü

Kemer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde bulunan lokanta, restoran ve yemek imalatı yapan işletmelerde gıda denetimlerinde bulundu. Sağlık koşullarına uygunluk başta olmak üzere, gıda, hijyen, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı olup olmadığını kontrol eden zabıta ekipleri, kurallara uymayan işletmelere yazılı ikazda bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “İlçemiz genelindeki lokanta ve restoranlarda belediye ekiplerimizce denetimler yapılıyor. Sağlık koşullarına uyulması konusunda işletmelerimize uyarılarda bulunuyoruz. Halk sağlığı açısından denetimlerimizi rutin olarak devam ettiriyoruz.” diye konuştu.

PAZARLARDA ETİKET KONTROLÜ

Öte yandan Zabıta ekipleri, Tekirova Mahallesinde kurulan semt pazarında da fiyat etiketi kontrolü yaptı. Ekipler, pazar esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlara ilgili mevzuatlar kapsamında bilgilendirmeler yaptı. Kontroller sırasında Kemer Belediyesi Zabıta Müdürü Erhan Kurtoğlu ile Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal da hazır bulundu. (Haber Merkezi)

AdminAdmin