GÜNDEM
Giriş Tarihi : 24-06-2024 19:55

Yüzsüzlükleriyle “Pes” dedirttiler

Kemer’in Çıralı sahili ve Maden Koyu arasında kalan Boncuk Koyu’ndaki görüntüler pes dedirtti. Karayolu ile ulaşım olmadığı koyun bazı şahısların çadır, şemsiye ve hamak gibi birçok malzemeler ile botla gelip işgal etmesi tepkilere yol açtı. Milli Parklar ve jandarma görevlilerinin birçok kez uyararak alandan uzaklaştırdığı şahsıların malzemelerini toplayıp koydan gittiği, bir süre sonra ise tekrar gelerek koyu işgal ettiği öğrenildi. Olası bir orman yangını karşısında müdahalenin de zor olduğu Boncuk Koyu’nu yerleştirdikleri malzemelerle adeta kampa çeviren şahısların uyarı ve uzaklaştırılmasına rağmen ısrarla koyu işgal etmesi, bölge sakinlerini de çileden çıkardı.

Yüzsüzlükleriyle “Pes” dedirttiler

Şüheda PARTAL

Kemer’in dünyaca ünlü koylarında yaz aylarının gelmesiyle ilginç görüntüler yaşanıyor. Kemer’in Çıralı sahili ve Maden Koyu arasında kalan Boncuk Koyu kamp alanına dönerken, Kumluca’nın Ceneviz Koyu ise kaçak yapılaşma tehditti altında.

BONCUK KOYU KAMPÇILARIN İŞGALİNDE

Kemer’in Çıralı sahili ve Maden Koyu arasında kalan ve karayolu ulaşımının olmadığı Boncuk Koyu’nda bazı şahısların çadır, şemsiye ve hamak gibi birçok malzemeler ile botla gelip işgal etmesi pes dedirtti. Yetkili ve güvenlik görevlilerinin birçok kez uyararak alandan uzaklaştırdığı şahsıların malzemelerini toplayıp koydan gittiği, bir süre sonra ise tekrar gelerek koyu işgal ettiği öğrenildi.

Olası bir orman yangını karşısında müdahalenin de zor olduğu Boncuk Koyu’nu yerleştirdikleri malzemelerle adeta kampa çeviren şahısların uyarı ve uzaklaştırılmasına rağmen ısrarla koyu işgal etmesi, bölge sakinlerini de çileden çıkardı. Bölge sakinlerinin sürekli uyardığı şahıslar hakkında suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi.

CENEVİZ KOYU’NDA KAÇAK YAPILAŞMA

Öte yandan kara ulaşımının olmadığı Kumluca’nın Ceneviz Koyu’nda da bir vatandaşın sahil kısmına baraka tarzı yapılar yaparak ısrarla işgal etmesi yüzsüzlüğün bu kadarına pes dedirtti. Milli Parklar ve jandarma görevlilerinin tutanak tutarak bölgeden uzaklaştırdığı şahıs, bir süre sonra tekrar gelip tekrar alanı işgal ettiği öğrenildi.

SİT alanı da olan bölgede yapılan kaçak yapılar hakkında Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve Kumluca Milli Emlak Müdürlüğü’ne yazı yazılırken, vatandaş hakkında da suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

AdminAdmin