GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-02-2020 18:07

Yuvaya dönüş

15 Mart’ta kongreye gidecek İYİ Parti Kemer İlçe Başkanlığı'nda önceki gün hareketli saatler yaşandı. Kemer'in tanınmış esnaflarından Adnan Çağatay ve Hüseyin İnan'ın çalışmaları sonucu 167 kişinin İYİ Parti’ye katılımı sonrası 64 kişi de ilçe başkanlığına gelerek toplu üye oldu. Parti Kurucular Kurulu Üyesi Musa Ertugan ve Antalya İl Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen katılım töreninde üyelere rozet takılmaması dikkat çekti.

Yuvaya dönüş

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer’de İYİ Parti’ye katılımlar sürüyor. Yavuz Temizler başkanlığındaki İYİ Parti Antalya İl Başkanlığı’nın kongre takvimini ilan etmesiyle 15 Mart’ta kongreye gidecek İYİ Parti Kemer İlçe Başkanlığı'na gelen 64 kişi daha İYİ Parti’ye üye oldu. Kemer'in tanınmış esnaflarından Adnan Çağatay ve Hüseyin İnan'ın çalışmaları sonucu geçtiğimiz günlerde 167 kişinin parti saflarına katılması sonrası önceki gün 64 kişi için de katılım töreni düzenlendi.

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Musa Ertugan, İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Siyasi İşler Başkanı İlhami Okudan ile İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Uluslararası İlişkiler Başkanı Binnaz Acun’un katılımıyla gerçekleştirilen katılım töreninde üyelere rozet takılmaması dikkat çekti.

‘DEMOKRASİ YOLUNDA HIZLA İLERLİYORUZ’

Törende konuşan İl Yönetim Kurulu Üyesi İlhami Okudan, kimseyi kapıdan geri çevirmediklerini belirterek, “Emin adımlarla katılımlarımızı yapıyoruz. Bizim amacımız genel başkanımızı Cumhurbaşkanı koltuğuna oturtmak. Biz kimseyi kapıdan geri çevirmedik çevirmeyiz de. Buraya ben olmaya değil biz olmaya geldik. Yuvanıza döndüğünüz için teşekkür ederim” dedi.

İl Yönetim Kurulu Üyesi Binnaz Acun ise, “İYİ Partimiz sayın Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendinin başkanlığında demokrasi yolunda hızla ilerlerken, her gittiğimiz yerde çok sayıda yoğun taleplerle karşılaştık. Bugün de burada üye adaylarımızı memnuniyetle görüyoruz ve izliyoruz. İnşallah kabullerini gerçekleştireceğiz. Bu iyi yolda hep beraber ilerlerken ben adaylarımıza şimdiden teşekkür ediyorum başarılar diliyorum devamını diliyorum” dedi.

‘TUZAKLARA DÜŞMEYELİM’

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Musa Ertugan da Antalya genelinde 25 bin üye kampanyasının başlatıldığını hatırlatarak, “Bunun neticesinde Kemer'deki arkadaşlarımız sağ olsun Adnan Çağatay ve Hüseyin İnan bu konuda bize yardımcı oldular İYİ Parti Gönüllüleri var dediler o İYİ Parti Gönüllülerini bugün buluşturmak üzere buradayız. Biliyorsunuz sayın genel başkanımız üye kampanyası ile beraber Türkiye gezisi kapsamında her ilde ilçe ilçe gezme ve halkla bütünleşme çalışmalarına başladı. Bu çalışmalar birilerini rahatsız etti. Üye çalışmalarımızı başlattıktan sonra Sayın Cumhurbaşkanı bir açıklama yaptı, bütün teşkilatlarının topladı, O da ayrı bir rüya kampanyası başlattı ve bununla beraber sayın genel başkanımız da ilçe ilçe çalışmaya başladı. Ne kadar rahatsız ederlerse etsinler bizi yolumuzdan gönderemeyecekler. Çünkü Türk milleti artık demokrasi istiyor, Türk milleti artık bir şeylerin değişmesini istiyor, Türk milleti artık İYİ Parti yavaş yavaş iktidara doğru büyümesini görmek istiyor. Bu çerçevede İYİ Parti üzerinde oyunlar oynanabilir. Bizi içeriden rahatsız etme, birbirimizle kavga ettirme, birbirimizle çatıştırma durumları yaratabilirler ve yaratıyorlar da. Biz bu konuda çok uyanığız. İlçedeki arkadaşlarımıza da teşkilattaki arkadaşlarımıza da söylüyoruz bu konuda uyanık olalım. En ufacık bir konuda il teşkilatımızı ve il başkan yardımcımızı bilgilendirelim ve bu tuzaklara düşmeyelim. Bizim kavga ile işimiz yok. Biz İYİ partiyi Antalya’da birinci parti yapacağız Allah'ın izniyle Sayın Meral Akşener’i de Cumhurbaşkanı yapacağız” diye konuştu.