ANTALYA
Giriş Tarihi : 26-04-2022 22:31

Yolun karşısına geçmek isterken hayatını kaybeden genç, mahalleliyi ayaklandırdı

Manavgat ilçesi D-400 Karayolu Hatipler Mahallesi Yenimahalle mevkiinde yaya geçidinden geçmekte olan Tayfur Ergün isimli gencin servis otobüsünün çarpması sonucu yaşamını yitirmesi mahalle sakinlerini ayaklandırdı.

Yolun karşısına geçmek isterken hayatını kaybeden genç, mahalleliyi ayaklandırdı

Manavgat ilçesi D-400 Karayolu Hatipler Mahallesi Yenimahalle mevkiinde yaya geçidinden geçmekte olan Tayfur Ergün isimli gencin servis otobüsünün çarpması sonucu yaşamını yitirmesi mahalle sakinlerini ayaklandırdı. D-400 Karayoluna çıkan çok sayıda mahalle sakini, artık ölümlerin ve kazaların son bulmasını istediklerini, yaya geçidinin bulunduğu yere üst geçit istediklerini belirterek yolu bir süreliğine kapatarak eylem yaptılar.

Yolun vatandaşlar tarafından trafiğe kapatılmasının ardından olay yerine çok sayıda güvenlik görevlisi sevk edilirken, Kaymakam Abdulkadir Demir, Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve Jandarma Komutanı Binbaşı Yusuf Tunç olay yerine gelerek vatandaşlarla görüştü.

“HER SENE 5-6 KİŞİ ÖLÜYOR”

Yol kapatma eylemine katılan ve 27 yıldır mahallede oturduğunu belirten bir vatandaş “Her sene 5-6 tane can veriyoruz. Biz sabah yolun öbür tarafına geçmek zorundayız ki işe gidelim, ekmek davamızın peşinden gidelim. Biz çocuklarımızı bu yola vermek istemiyoruz” diye konuştu. Bir başka mahalle sakini ise “Biz burada üst geçit istiyoruz. Her gün burada kazalar oluyor. Dün bir tane gencimizi, oda insan, oda insan evladı 25 yaşında, dün burada kaybettik. Üst geçit olsaydı bu olaylar olmazdı, bu can kayıpları olmazdı” diye konuştu.

Pazar günü meydana gelen kazada hayatını kaybeden Tayfur Ergün’ün abisi Şeref Ergün en kısa sürede sorunlarına çözüm bulunmasını isteyerek, “Gerçekten yeter, artık burada canların ölmesini istemiyoruz. Burada her bir can öldüğü zaman insan kendisine gelemiyor. Ben şu anda konuşamıyorum, titriyorum, çünkü daha dün ben kardeşimi toprağa verdim. Gözlerinde bir sürü hayal vardı şu anda toprağın altında. Buraya acilen bir çözüm istiyorum, yeter artık” diye konuştu. (İHA)

AdminAdmin