GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-06-2021 15:30   Güncelleme : 22-06-2021 16:30

Yine kural tanımadılar!

Kemer’de geçtiğimiz yıl tek yöne düşürülen Deniz Caddesi’nde sürücüler uyarılara rağmen ters yöne girmeye devam ediyor. MOBESE’nin yanı sıra cadde giriş ve çıkışlarında belirli saatlerde uygulama yapan Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekipleri, ters yöne giren sürücülere cezai işlem uyguladı. Cadde girişleri olmak üzere caddeye bağlanan sokak girişlerinde görünür bir şekilde uyarı levhalarının bulunduğu ve yaz sezonun gelmesiyle caddede trafik akışının arttığına dikkat çeken İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, sürücülerin trafik levhalarına karşı daha dikkatli olması konusunda uyardı.

Yine kural tanımadılar!

Şüheda PARTAL

Kemer’in Deniz Caddesi’nde geçtiğimiz yıl Kemer Belediyesi Meclisi ve Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararı ile Antalya istikametine doğru tek yöne düşürülen Deniz Caddesi’nde uyarılara rağmen sürücüler ters yöne girmeye ve kural ihlali yapmaya devam ediyor. Cadde giriş ve çıkışları olmak üzere caddeye bağlanan sokak girişlerine konulan uyarı levhalarına karşı özellikle tur otobüsleri başta olmak üzere birçok sürücü ters yönde seyir etmekte ısrar ediyor.

DENETİMİ GÖREN YÖN DEĞİŞTİRDİ

Önceki gün cadde giriş ve çıkışlarında denetim yapan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekipleri, ters yöne giren sürücüleri durduracak cezai işlem uyguladı. Denetimlerde ilginç görüntülerde ortaya çıktı. Caddeye bağlanan sokaklardan ters yöne giren bazı araç sürücüleri, ekiplerin denetim yaptığını görünce araçlarını park ettikleri ya da araçlarının yönünü değiştirdiği görüldü.

‘DİĞER SÜRÜCÜLER İÇİN TEHLİKE OLUŞTURUYOR’

Caddede bugüne kadar ciddi oranda ceza işlemi gerçekleştirdiklerini söyleyen Kemer İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerinin yer yer uygulama yaparak kural ihlali yapan sürücüleri uyardığını, uyarılara rağmen kural ihlali yapan sürücülere ise bin 339 lira cezai işlem uygulandığını bildirdi. Yaz sezonun gelmesiyle caddede trafik akışının arttığına ve ters yönde seyreden sürücülerin diğer sürücüler için tehlike oluşturduğuna dikkat çeken Yılmaz, “Caddede trafik ekiplerimiz başta olmak üzere MOBESE kameralarından denetimlerimizi sürdürüyoruz. Ayrıca devriye gezen ekiplerimizde kural ihlali yapan araçların plakasını alarak trafik ekiplerine bildiriyor. Cadde girişleri ve caddeyle bağlantılı sokaklarda uyarı levhaların açık bir şekilde görünüyor. Sürücülerimizi trafik levhalarına karşı daha dikkatli olması konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.