GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-07-2024 11:08

‘Yılan Hikayesi’ne dönen Adalet Sarayı için çalışmalar başladı

Kemer’de yıllardır Hükümet Konağı’nda hizmet veren Kemer Adliyesi, yeni binasına kavuşuyor. Yapımı yıllarca ertelenen ve yılan hikayesine dönen “Kemer Adalet Sarayı” için gerçekleştirilen ihale sonrası yapım çalışmaları başladı. 10 bin metrekarelik alan üzerine yapılacak Kemer Adalet Sarayı inşaatının 450 günde bitirilmesi planlanıyor.

‘Yılan Hikayesi’ne dönen Adalet Sarayı için çalışmalar başladı

Şüheda PARTAL

Kemer’de yıllardır Hükümet Konağı’nda hizmet veren ve ilçeye yakışmadığı dile getirilerek eleştirilere neden olan Kemer Adliyesi, yeni binasına kavuşuyor. 2015 yılında bütçesi olmasına rağmen yer tahsisi yapılmayan ve yapımı yılan hikayesine dönen “Kemer Adalet Sarayı” için gerçekleştirilen ihale sonrası yapım çalışmaları başladı.

MÜJDEYİ BAKAN VERMİŞTİ

Geçtiğimiz yıl ekim ayında Adli Tıp Kurumları Kongresi nedeniyle Antalya’ya gelen Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, ziyaretleri esnasında Antalya’ya yeni bir ek bina yapılacağını ve bunun yanında ilçelere de yeni Adliye Sarayları talebinde bulunduklarını ifade ederek, “2024 yılı yatım programına teklif ettik. Antalya’ya yeni bir bina ilave edeceğiz. Ardından Kemer’e bir adalet binasını yapımını yapacağız. Kemer merkezde olacak şekilde inşası tamamlanacak” demişti.

10 BİN METREKARELİK ALANA YAPILACAK

Daha önce ihalesi gerçekleştirilen ve ardından iptal edilen “Kemer Adalet Sarayı” için tekrar yapılan ihale sonrası sözleşme imzalanarak yapım çalışmaları başladı. Karayer Caddesi üzerinde depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılan eski turizm lojmanlarının bulunduğu 10 bin metrekare alan üzerine yapılacak Kemer Adalet Sarayı inşaatının 450 günde bitirilmesi planlanıyor. Yaklaşık 6 bin metrekarelik emsale dahil inşaat alanına sahip olacak Kemer Adalet Sarayı, bodrum, zemin, 2 normal kat ve çatı katı oluşacak.

AdminAdmin