YAŞAM
Giriş Tarihi : 22-11-2022 23:50

Yenigün Basın Danışmanı oldu

Kemer’de uzun yıllardır gazetecilik yapan kemer Aktüel Dergisi imtiyaz sahibi, Saffet Yenigün sanat evi sahibi gazeteci Saffet Yenigün Kemer Belediyesi basın danışmanlığı görevine getirildi.

Yenigün Basın Danışmanı oldu

Gazeteci Saffet Yenigün Kemer Belediyesi basın danışmanı oldu. Bir süre önce Kemer Belediyesinde basın danışmanlığına başlayan Yenigün kendisini bu göreve getiren Kemer Belediye başkanı Necati Topaloğlu’na teşekkür ederek büyük bir özveri ile görevini yerine getireceğini söyledi.

SAFFET YENİGÜN

İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. Ortaokul yıllarında Günaydın ve Güneş Gazetelerinin çocuk sayfalarında yazıları ve fotoğrafları yayınlanmaya başlayan Yenigün, o yıllarda bu gazetelerin “Çocuk Basın Kartları”nı aldı. Lise öğrenimi boyunca Ankara’da Çınar isimli gençlik dergisinde köşe yazarlığı yaptı. 1994-1999 yılları arasında Ankara’da bulunan yerel radyo ve televizyon kanallarında programcılık yaptı. Bu süre içerisinde de Anadolu Kaplanları dergisinde Yazı İşleri Müdürlüğü ve köşe yazarlığı yaptı. 1995 yılında Yenigün Ajans ismi ile Ankara’da reklam ajansı kurdu. Çok sayıda çalışmaya ve projeye imza attı. Daha sonra 2000 yılının basında ailesi ile birlikte Antalya’ya yerleşti. Antalya’nın Kemer ilçesinde babası Ahmet Duran Yenigün’le birlikte Kemer’in ilk ve tek günlük gazetesi Kemer Gözcü gazetesini, 2002 yılında bölgenin ilk günlük haber portallarından www.kemergozcu.com ve ardından da Kemer’in ilk turizm ve aktüel dergisi Kemer Aktüel Dergisi’ni kurdu.

Yenigün, Sabah Gazetesi, Anadolu Ajansı ve Doğan Haber Ajansı’nın Kemer muhabirliğini yaptı. Sabah Akdeniz, Hürriyet Akdeniz ve çeşitli turizm gazeteleri ile dergilerinde köşe yazıları yayınlandı.

Yenigün, MGD’den 2005 yılında İstanbul’da Çetin Emeç altın objektif ödülü. MGD’den 2003 yılında “Başarılı Gazeteci” ödülünü aldı. 2009 yılında Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nden; Yılın Köşe Yazarı,

Yılın Turizm ve Çevre Fotoğrafı Ödülü, Yılın Sanat Fotoğrafı ödüllerini aldı. 2013 yılında yine Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nden; Yılın Araştırma ve İnceleme yazısı ödülü Yılın Sanat Fotoğrafı ödüllerini aldı.

Sarı Basın kartı sahibi Yenigün, TFMD (Türkiye Foto Muhabirleri Derneği), AGC (Antalya Gazeteciler Cemiyeti) ve MGD (Türkiye Magazin Gazetecileri Derneği), Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği üyesi. Yenigün halen TSYD (Türk Spor Yazarları Derneği)’nin Kemer Temsilcisi ve Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği’nin Genel Sekreterliği görevlerini de sürdürüyor.

Yenigün, 2015 yılında Kemer’de kendi adını taşıyan Kemer’in ilk Sanat Evi’ni açtı. Burada başta heykel, resim ve fotoğraf olmak üzere çok sayıda sergi açtı. Yazarlara imza günleri düzenledi.

Kaleme aldığı ilk Roman olan ‘Bozkurt Teşkilatı’ 2020 yılı Temmuz ayında Kripto Kitaplar Yayınevi’nden çıktı. Kitabın ikinci baskısı aynı ayın sonunda kitapçılardaki yerini alırken kitap kısa sürede 4 baskı yaptı. Kısa sürede serinin ikinci kitabının çıkması bekleniyor.

Yenigün aktif olarak Reklam Ajansı, Sanat Evi ve Kemer Aktüel Dergisi çalışmalarını sürdürüyor.

AdminAdmin