GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-05-2021 14:44   Güncelleme : 06-05-2021 14:48

Yeni köprü yapılsın isteği

Kemer Ayışığı Koyunda, Karayel Deresi’nin denizle buluştuğu ve Club Med Tatil Köyü’yle aynı tarihlerde yapıldığı öğrenilen dere üzerindeki köprünün sessiz sedasız kaldırılmasına tepkiler sürüyor. Yaz sezonunun başlaması ve kapanma sürecinin sona ermesiyle sahilde yoğunluk oluşacağını bildiren vatandaşlar, köprünün asıl kaldırılış amacının Club Med Tatil Köyü sahiline geçişin engellenmesi olduğunu iddia ederken, köprünün yeniden yapılmasını ve Club Med tarafında kalan sahil kısmının vatandaşların kullanımına açılmasını yetkililerden istediler.

Yeni köprü yapılsın isteği

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer’de Karayel Deresi’nin denizle buluştuğu noktada bulunan köprü vinç yardımıyla yerinden sökülmüştü. Dere üzerinde bulunan ve Club Med Tatil Köyü’yle aynı tarihlerde yapıldığı öğrenilen köprünün kaldırılmasına ise vatandaşlar tepki göstermişti. Club Med ile Ayışığı Parkı plajları arasında geçiş sağlayan ve turistlerin üzerinde fotoğraf çektiği köprünün kaldırılma sebebinin ise yıkılma tehlikesi olduğu bildirilmişti. Ayışığı Parkı işletmesi tarafından kaldırılan köprünün yapıldığı zamandan bu zamana kadar demirlerinde paslanma sonucu eskimeler olduğu ve bakımının yapılamayacağından can güvenliği açısından kaldırılmasının daha uygun olduğu belirtilmişti.

Köprünün sessiz sedasız kaldırılmasına ise tepkiler sürüyor. Yaz sezonunun başlaması ve kapanma sürecinin sona ermesiyle sahillerde yoğunluk oluşacağını bildiren vatandaşlar, köprünün asıl kaldırılış amacının Club Med Tatil Köyü sahiline geçişin engellenmesi olduğunu iddia etti. Köprünün diğer tarafında büyük bir sahil alanı olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, Club Med’in o alanı kullanmadığını, ancak vatandaşların da o alanı kullanmasını istemediğini belirttiler. İlçede zaten fazla olan oteller yüzünden sahilde denize girecek fazla yerin kalmadığını belirten vatandaşlar, köprünün tekrar yapılmasını ve Club Med tarafında kalan sahil kısmının vatandaşların kullanımına açılmasını yetkililerden istediler.