YAŞAM
Giriş Tarihi : 17-12-2021 19:35   Güncelleme : 17-12-2021 19:35

Yeni beton fabrikası üretime geçti

Kemer’in Kuzdere Mahallesi Kader Buse Acar Caddesi üzerindeki yeni yerine taşınan beton fabrikasında üretim başladı. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, seçim zamanında mevcut beton santralinin taşınacağını söylediklerini ve sözlerini yeri getirdiklerini belirterek, Kemer’e hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yeni beton fabrikası üretime geçti

Şüheda PARTAL

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Kuzdere Mahallesi Kader Buse Acar Caddesi üzerindeki yeni yerine taşınan beton fabrikasında ilk üretimi başlattı. Yaklaşık 8 bin metrekare alan üzerinde bin 400 metrekarelik bina inşaatının ardından tesiste saatte 60 metreküp beton üretimi ve günlük maksimum bin metrekareye kadar kilitli taş üretimi yapılacak.

Başkan Topaloğlu, seçim zamanında Kuzdere Mahallesinde bulunan mevcut beton santralinin taşınacağını söylediklerini ve sözlerini yeri getirdiklerini ifade ederek, Kemer’e hayırlı olması temennisinde bulundu. Fabrikanın eski yerinin yerleşim alanları içerisinde yer almasından dolayı vatandaşların gürültü rahatsızlığını olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Topaloğlu, beton fabrikasının daha kaliteli, verimli ve hızlı bir hizmet vereceğinin altını çizerek, fabrikanın günlük yaklaşık 800 metrekare taş üretebileceğini sözlerine ekledi.

Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdür Vekili Aziz Balaman ise fabrikada 2 tane taş basma robotu olduğunu belirterek, Kemer halkına en iyi şekilde hizmet vermeyi amaçladıklarını kaydetti.