SAĞLIK
Giriş Tarihi : 07-02-2020 16:09

Yaşam’dan ‘Rahim Ağzı Kanseri’ paneli

Antalya Yaşam Hastaneler Grubu "Rahim Ağzı Kanseri" konusunda bilgilendirme paneli düzenledi. Panelde rahim ağzı kanserinden korunmak için tedavi yöntemleri, sağlıklı beslenme ve hastalıklara karşı stres yönetimi hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Yaşam’dan ‘Rahim Ağzı Kanseri’ paneli

Şüheda PARTAL

Antalya Yaşam Hastaneler Grubu "Rahim Ağzı Kanseri" için farkındalık oluşturmak ve bilinçlendirmek amacıyla Konyaaltı Belediyesi ve Konyaaltı Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliği ile panel düzenledi. Konyaaltı Belediyesi Feslikan Salonu’nda yapılan panele, Vakıf Yaşam Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Yunus Yıldız, Diyetisyen Ecem Yücel ve Psikolog Merve Ersöz konuşmacı olarak katıldı. Rahim ağzı kanserinden korunmak için tedavi yöntemleri, sağlıklı beslenme ve hastalıklara karşı stres yönetimi hakkında dinleyicilere bilgilendirmelerde bulundular. Katılımcıların sorularıyla yoğun ilgi gösterdiği panelde, Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Yunus Yıldız; rahim ağzı kanserinin en büyük sebebi olan ve Türkiye'de hasta sayısı hızla artan HPV konusunda bilgilendirmeler yaparak, HPV'ye karşı aşılanmanın büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

Panel sonrasında Konyaaltı Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Özlem Saday, Vakıf Yaşam Hastanesi konuşmacılarına çiçek takdim etti.