SAĞLIK
Giriş Tarihi : 15-01-2020 10:15

Yaşam Hastanesi ‘Obezite ve Sağlıklı Beslenmeye ‘dikkat çekti

Yaşam Hastaneleri Grubu, Kemer Pazar Yeri’nde obeziteye, dikkat çekmek amacıyla "Sağlıklı Beslenme ve Obezite Farkındalığı" etkinliği düzenledi. Etkinlikte vatandaşların kan şekeri, tansiyon ölçümleri yapılırken boy, kilo ve bel ölçümleri yapılarak beden kitle indeksleri de hesaplanarak bilgilendirmelerde bulunuldu.

Yaşam Hastanesi ‘Obezite ve Sağlıklı Beslenmeye ‘dikkat çekti

Şüheda PARTAL

Yaşam Hastaneleri Grubu, içinde bulunduğumuz çağın önemli bir sorunu haline gelen obeziteye, dikkat çekmek amacıyla "Sağlıklı Beslenme ve Obezite Farkındalığı" etkinliği gerçekleştirdi. Kemer pazar alanında gerçekleştirilen etkinlikte, Özel Kemer Yaşam Hastanesi hemşireleri ve Özel Antalya Yaşam Hastanesi personeli yer aldı.

Etkinlikte, sosyal sorumluluk kapsamında halk sağlığına dikkat çekmek ve beslenme alışkanlıkları konusunda farkındalık sağlanarak, risk grubundaki hastalarda bilinç yaratmak amacıyla bilgilendirmeler yapıldı. Etkinliğe ilgi gösteren vatandaşların Kemer Yaşam Hastanesi hemşireleri tarafından kan şekeri, tansiyon ölçümleri yapılırken boy, kilo ve bel ölçümleri yapılarak beden kitle indeksleri de hesaplandı.