SAĞLIK
Giriş Tarihi : 20-12-2019 17:02

Yaşam Hastaneleri ‘Obezite ve Sağlıklı Beslenmeye’ dikkat çekti

Yaşam Hastaneleri Grubu ve Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hemşirelik Fakültesi iş birliğinde “Obezite ve Sağlıklı Beslenme” dikkat çekmek amacıyla Kaleiçi Saat Kulesi yanında etkinlik düzenledi.

Yaşam Hastaneleri ‘Obezite ve Sağlıklı Beslenmeye’ dikkat çekti

Yaşam Hastaneleri Grubu ve AÜ Hemşirelik Fakültesi, çağın önemli bir sorunu haline gelen obeziteye dikkat çekmek amacıyla “Obezite ve Sağlıklı Beslenme” etkinliği düzenledi. Kaleiçi Saat Kulesi yanında gerçekleştirilen etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Sağlıklı beslenme ve aşırı kiloluların dikkat etmesi gereken konular hakkında vatandaşlara bilgilendirmelerde bulunan Yaşam Hastaneleri hemşire ve diyetisyenleri ile Hemşirelik Fakültesi öğrencileri vatandaşların tansiyon, kan ve şeker ölçümleri yapılırken boy, kilo, bel ölçümleri yapılarak vücut kitle indeksi de hesaplandı.

Obezitenin diyabet, hipertansiyon, kalp damar hastalığı, böbrek ve sindirim sistemi bozukluğu gibi pek çok hastalığa neden olduğunu ifade eden Diyetisyen Rabia Türkoğlu, “Çağımızda obezite hastalığı artıyor. Bununla ilgili sağlıklı beslenme planları uygulanabilir. Dengeli beslenme ve spor ile birlikte yaşam biçimi değişikliğine gidilerek, sağlıklı yaşam planı oluşturabilir” diye konuştu.

Obezite hakkında halkı bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla etkinliği düzenlediklerini ifade eden Yaşam Hastaneleri Halkla İlişkiler Sorumlusu Mehmet Aydın ise, “Obezite günümüzde önemli bir hastalık. Özel Antalya Yaşam Hastaneleri olarak bu konu hakkında halkı bilgilendirmek ve fayda sağlamak amacındayız” dedi.

(Haber Merkezi)