GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-04-2020 16:22

Yardım için el ele

Kemer’de, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için kaymakamlık önderliğinde Kemer Belediyesi, KETAV ve KETOB işbirliğinde yardım çalışmalarına başlanıyor.

Yardım için el ele

Tüm dünya genelinde etkili olan koronavirüs nedeniyle Türkiye genelinde alınan tedbirler kapsamında birçok işletme kapılarını kapatırken, turizmden geçinen ilçelerin başında gelen Kemer'de işletmelerin ve otellerin kapalı olmasından dolayı ihtiyaç sahibi vatandaş sayısında artış görüldü. Virüsün ilk görüldüğü günden bugüne kadar yapılan çalışmalarla takdir toplayan Kaymakamlık ve Kemer Belediyesi, çalışmalarına hız kesmeden devam eiyor.

Bu kez ise ihtiyaç sahibi vatandaşlar için Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) ve Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) ile bir araya gelerek, yapılacaklar ile ilgili görüşme gerçekleştirildi. Kaymakam Murtaza Dayanç, Kemer Belediyesi ve KETAV Başkanı Necati Topaloğlu, KETOB Başkanı Şener Gürler ve KETAV ile POYD Başkan Yardımcısı Volkan Yorulmaz, kaymakamlık makamında bir araya geldi. İhtiyaç sahibi vatandaşların belirlenmesinin ardından yapılacak yardımlar ile ilgili bir araya gelen heyet, önümüzdeki hafta bir toplantı daha gerçekleştirerek yardım çalışmalarına başlayacak.

İlçe genelinde bu hafta Kemer Belediyesi tarafından bin adet yardım paketi dağıtılmaya başladı. Toplantının ardından açıklama yapan Başkan Necati Topaloğlu, “Kaymakam Bey, belediyemiz ve turizmin sivil toplum örgütleri olan KETAV ile KETOB'la birlikte toplandık. Bölgemizde gıda yardımına çok ihtiyaç olduğunu ve bununla ilgili nasıl bir çalışma yaparız diye konuştuk. Pazartesi günü saat 14.30'da tekrar toplanarak sonuca ulaştıracağız ve Kemer'deki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı yardımsız bırakmayacağız" dedi.

(DHA)