YAŞAM
Giriş Tarihi : 20-06-2022 23:50

Yaralı halde bulunan deniz kaplumbağası telef oldu

Kemer’de tekne çarpması ve pervane kesiği nedeniyle denizde yaralı halde bulunan deniz kaplumbağası, Kemer Belediyesi Hayvan Barındırma Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki tedavisinin ardından Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine (DEKAMER) transferi sırasında telef oldu.

Yaralı halde bulunan deniz kaplumbağası telef oldu

Kemer Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, tekne çarpması ve pervane kesiği nedeniyle yaralı olan deniz kaplumbağası (caretta caretta) için Kemer Belediyesi Hayvan Barındırma Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne haber verdi. Merkez’de görevli Veteriner Hekim Fevzi Uzun, deniz kaplumbağasının bulunduğu yere botla giderek deniz kaplumbağasını kara çıkardı. Tedavi altına alınan deniz kaplumbağası, ilk müdahalenin ardından Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine (DEKAMER) transferi sırasında telef oldu.

Veteriner Hekim Uzun, yaptığı açıklamada, “Deniz kaplumbağasının tekne çarpması ve pervane kesiği nedeniyle yaralandığını tespit ettik. Hemen ilk müdahalede bulunduk ve tedavi altına aldık. DEKAMER’e transferini gerçekleştirecektik ama hayvan vefat etti. Bu hayvanlar nesli tükenme tehlikesi altında olan hayvanlar. İnsanlarımızın bu konuda biraz daha duyarlı olmasını istiyoruz” diye konuştu. (Haber Merkezi)

AdminAdmin