YAŞAM
Giriş Tarihi : 09-01-2020 12:52

Yaralar sarılacak

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Serik ve Gazipaşa’da selden zarar gören bölgelerde incelemelerde bulunarak, vatandaşlara geçmiş olsun dedi. Böcek, yaraların tüm kurumlarla işbirliği içinde en kısa sürede sarılacağını söyledi.

Yaralar sarılacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ilk olarak Serik İlçesi’nde aşırı yağış nedeniyle Belek Acısu Deresi’nin taşması sonucu sular altında kalan bölgeyi ziyaret etti. Serik Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan ve belediye bürokratları ile birlikte selden zarar gören tarım alanlarını inceleyen Başkan Muhittin Böcek, DSİ yetkililerinden bilgi aldı. Vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Böcek, Büyükşehir Belediyesi’nin tüm imkanları ile seferber olduğunu belirterek, yaraları en kısa

sürede sarmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi.

GAZİPAŞA’DA İNCELEME

Başkan Muhittin Böcek, ardından şiddetli yağış nedeniyle afet yaşanan Gazipaşa İlçesi’ne geçti. CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ile birlikte selden en fazla zarar gören Kahyalar, Sarıağaç, Pazarcı mahallelerini ziyaret eden Başkan Böcek, daha sonra su baskını yaşanan Gazipaşa Adalet Sarayı’nda incelemelerde bulundu.

YARALAR SARILACAK

Gazipaşalılara geçmiş olsun diyen Başkan Böcek, “Tüm ekibimizle afete uğrayan bölgelerdeyiz. Buraya gelmeden önce Serik’te incelemelerde bulunduk. 7-8 köprüde hasar var. Gazipaşa’da da iş yerlerinde ve seralarda önemli hasar bulunuyor. Afetin yaşandığı ilk andan itibaren ekiplerimiz ve araçlarımızla olumsuzluklara müdahale ettik ve ediyoruz. Vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için tüm kurumlarla işbirliği içindeyiz. Bundan sonra böyle afetlerin yaşanmaması için gerekli önlemleri alacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşımızın yanındayız” diye konuştu.

10 YILIN EN YÜKSEK YAĞIŞI

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Gazipaşa Kaymakamı Cemil Öztürk’ü makamında ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti. Ziyaret için teşekkür eden Kaymakam Cemil Öztürk, Gazipaşa’nın metrekareye 110 kilogram yağış aldığını ifade ederek, son 10 yılın en yüksek yağış miktarı olduğunu ifade etti. (Haber Merkezi)