ANTALYA
Giriş Tarihi : 06-08-2021 22:31   Güncelleme : 06-08-2021 22:31

Yangının isimsiz kahramanları çevik kuvvet

İbradı ilçesi Ormana Mahallesi Eynif Ovası'na sıçrayan orman yangını kısmen kontrol altına alındı. Bölgedeki yangın söndürme çalışmalarına çevik kuvvet polisleri de destek veriyor. Daha çok toplumsal olaylarda görev yapan çevik kuvvet polislerinin Eynif Ovası'na bir kamyonetin arkasında gelişleri ve kısa süreli molaları görüntülendi. Kamyon kasasından inen ve üzerleri toz ve çamur içinde olan çevik kuvvet polisleri, bölgedeki tek su kaynağı olan ve koyunların su ihtiyacını giderdiği alanda üzerlerini temizleyip serinlediler. Polisler kısa molanın ardından görevlerinin başına döndü.

Yangının isimsiz kahramanları çevik kuvvet

Manavgat yangını ilçenin kuzeybatısında Beydiğin, Sırtköy, Çardak ve Kızıldağ mahallelerinde devam ederken, yapımı süren Antalya-Konya Karayolu Demirkapı tüneli bölgesini aşarak İbradı ilçesine bağlı Eynif Ovası’na doğru ilerledi. Eynif Ovası'na ulaşan yangının kısmen kontrol altına alındığı bildirildi. Yangının şu anda Eynif Ovası'na kadar geldiğini anlatan Ormana Mahalle Muhtarı Fikret Canbaş, "Manavgat’ın Beydiğin, Sırtköy, Çardak ve Kızıldağ mahalleleri İbradı ilçesi sınırları içerisindedir. Yılkı atları ile de ünlü Eynif Ovası da sınır bölgesidir. Özellikle bölgede kızılçam ormanları yoğunlukta. Günlerdir Ormana ve Başlar köyü halkımız canla başla yangınla mücadele ediyor. Şu anda yangın kısmen kontrol altına alındı. Devletimizin tüm birimleriyle canla başla mücadele ediyorlar" dedi.

Yangına Ormana, Başlar köyü halkının yanı sıra bölgede tünel ve yol yapım çalışması yapan firmanın da çok sayıda iş makineleri yangın söndürme çalışmalarına katıldı.

AKSEKİ’DE SOĞUTMA ÇALIŞMALARI SÜRDÜRÜLÜYOR

Akseki’nin Güğlen Dağı'ndaki yangınların kontrol altına alınması ile bölgede soğutma çalışmalarının sürdürüldüğü öğrenildi. Akseki’de Kepezbeleni, Kepez, Hocaköy ve Güneykaya mahallelerinden sonra Güğlen Dağı'ndaki yangınında yangın söndürme ekiplerinin karadan ve havadan yapmış oldukları çalışmalara bölgedeki halktan da büyük destek sağlandı.

ÇEVİK KUVVET DE DEVREDE

Bölgedeki yangın söndürme çalışmalarına çevik kuvvet polisleri de destek veriyor. Daha çok toplumsal olaylarda görev yapan çevik kuvvet polislerinin Eynif Ovası'na bir kamyonetin arkasında gelişleri ve kısa süreli molaları görüntülendi. Kamyon kasasından inen ve üzerleri toz ve çamur içinde olan çevik kuvvet polisleri, bölgedeki tek su kaynağı olan ve koyunların su ihtiyacını giderdiği alanda üzerlerini temizleyip serinlediler. Polisler kısa molanın ardından görevlerinin başına öndü. (İHA)