YAŞAM
Giriş Tarihi : 11-08-2021 12:19   Güncelleme : 11-08-2021 12:19

Yangından etkilenen sokak hayvanlarına Alanya Belediyesi’nden destek

Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yangın afetinin etkili olduğu Bayır Mahallesi’nde, sokak hayvanları için çalışıyor.

Yangından etkilenen sokak hayvanlarına Alanya Belediyesi’nden destek

Tüm kadrolarıyla yangın afetinin yaşandığı bölgelerde çalışan Alanya Belediyesi, yangından etkilenen sokak ve doğa hayvanlarına da yardım ediyor. Yangın afetinin çok etkilediği Bayır Mahallesi’nde yangının sona ermesinin ardından çalışma başlatan ekipler, doğal popülasyonun korunması için hayvanlar için beslenme alanları oluşturuyor.

“HAYVANLARIN BESLENME, BAKIM VE SAĞLIK KONTROLLERİ YAPILIYOR”

Bayır Mahallesi’nin ulaşım yolları boyunca hayvanlar için beslenme alanları oluşturduklarını belirten Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Saim Kanlı, “Ekiplerimiz yol boyunca gördükleri ve erişebildikleri sokak hayvanların bakımını, beslenmesini ve sağlık kontrollerini gerçekleştiriyorlar. Sürekli olarak da bu denetimler gerçekleşecek” dedi.

“SOKAK HAYVANLARINA BİRLİKTE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Yangından etkilenen hayvanların beslenmesini ve bakımını Alanya Belediyesi’nin yanı sıra bölgede yaşayan vatandaşların da üstlendiğini belirten Müdür Kanlı, “Bayır Mahallesi'nde yangından kurtulmuş olan sokak hayvanlarına mahalle halkı da sahip çıkıyor. 10 kedi ve 5 köpeğin bakımını üstlenen aileler var. Hep birlikte onların da yaralarını saracağız” diye konuştu.

(İHA)