GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-01-2021 09:22   Güncelleme : 27-01-2021 09:22

Yangında boğulmak üzere olan kediye yardım eli

Kemer’in Göynük Mahallesi’nde bulunan lojmanda çıkan yangında dumandan etkilenen kedi, itfaiye ve jandarma ekipleri ile Kemer Belediyesi veteriner hekimi Fevzi Uzun’un müdahalesiyle kurtarıldı. Kurtarılan kedi Kemer Belediyesi Hayvan Barındırma Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedaviye alındı.

Yangında boğulmak üzere olan kediye yardım eli

Şüheda PARTAL

Kemer Göynük Mahallesi’nde yer alan bir otelin personel lojmanında yangın çıktı. Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin müdahalesiyle kısa sürede söndürülen yangın maddi hasara yol açarken, dumandan etkilenen ve nefes almakta güçlük çeken bir kedi, itfaiye ve jandarma ekipleri ile Kemer Belediyesi veteriner hekimi Fevzi Uzun’un müdahalesiyle kurtarıldı.

Yangın haberini alır almaz bölgeye gelen Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, dumandan etkilenen kediye müdahale eden itfaiye ve jandarma ekiplerine ve Fevzi Uzun’a teşekkür ederken, yangın nedeniyle geçmiş olsun dileklerini iletti.

Kurtarılan kedi tedavi altına alınmak üzere Kemer Belediyesi Hayvan Barındırma Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götüren Kemer Belediyesi Veteriner Hekimi Fevzi Uzun, “Olayı duyar duymaz olay yerine intikal ettik. Kedinin çeşitli yaraları vardı ve dumandan dolayı nefes alma zorluğu yaşıyordu. Anında müdahale ederek oksijen verdik. Kedimizin şu anda durumu iyi ve barınağımızda kontrol altında tutuyoruz” dedi.