GÜNDEM
Giriş Tarihi : 20-09-2021 14:49   Güncelleme : 20-09-2021 14:49

Yangın savaşçılarına Topaloğlu’ndan yemek

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, sosyal medya üzerinden örgütlenerek gece gündüz orman nöbeti tutan gönüllüler ile yemekte bir araya geldi. Yemek sonrası Başkan Topaloğlu ve gönüllüler, 18 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla çevrede temizlik yaptı. Ağustos ayında Türkiye genelinde orman yangınları, trafik kazaları, sel felaketleri yaşandığını belirten Başkan Topaloğlu, “Orman yangınları çıkmasın diye gençlerimiz çok uğraştı. Gece gündüz nöbet tuttu. Beraber olduğumuz müddetçe başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Allah birliğimizi bozmasın” dedi. Öte yandan Kemer Belediyesi, kendi öz sermayesiyle Park ve Bahçeler Müdürlüğüne yeni bir arazöz dahil etti.

Yangın savaşçılarına Topaloğlu’ndan yemek

Şüheda PARTAL

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaz aylarında yangın nöbeti tutan gönüllülerle yemekte bir araya geldi. Göynük Mahallesindeki Kemer Belediyesi Günübirlik Alanda düzenlenen yemek programına, Başkan Topaloğlu’nun yanı sıra Başkan Yardımcısı Emin Gül, belediye birim müdürleri, belediye Tekirova mahalle sorumlusu Adem Barış, Çamyuva mahalle sorumlusu Özgür Şahin, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Dinçer Sarıkaya, Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkanı Volkan Yorulmaz, Konyaaltı Orman İşletme Müdürü Dilek Öztekin, ormancılar ve gönüllü gençler katıldı.

Sosyal medya üzerinden örgütlenerek gece gündüz orman nöbeti tutan gönüllüler, düzenlenen yemek programından dolayı Başkan Topaloğlu’na teşekkür etti.

Yemek sonrası açıklama yapan Başkan Topaloğlu, Ağustos ayında Türkiye genelinde orman yangınları, trafik kazaları, sel felaketleri yaşandığını hatırlattı. Kemer’de yangınlara karşı tedbirler alındığına dikkat çeken Başkan Topaloğlu, “Orman yangınları çıkmasın diye gençlerimiz çok uğraştı. Gece gündüz nöbet tuttu. Otelciler kumanya desteği sağladı. Belediye olarak biz de gençlerimizin yakıt masraflarını karşıladık. Otelciler ayrıca su tankeri aldı ve belediyemize teslim etti. Beraber olduğumuz müddetçe başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Allah birliğimizi bozmasın” diye konuştu.

KETOB Başkanı Sarıkaya ise yangın nöbetinde müthiş bir dayanışma sergilendiğini belirterek, bu dayanışmanın devam edeceğini kaydetti.

KETAV Başkanı Yorulmaz da Kemer’de büyük bir orman yangını çıkmadığına değinerek, bunda en büyük payın yangın nöbeti tutanların hızlı şekilde birlik ve beraberlik örneği göstermeleri olduğunu dile getirdi.

Konyaaltı Orman İşletme Müdürü Öztekin de orman nöbeti tutan gönüllülere teşekkür etti.

Nöbet tutan gençlerden 17 yaşındaki Erşah Demirci, yaz döneminde Arslanbucak ve Çamyuva mahallelerinde nöbet tuttuklarını ve desteklerinden dolayı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na teşekkür etti.

Nöbet tutan gençlerden Seyfi Demir Ataş da yeşil vatanı korumanın herkesin görevi olduğunu ve gençler olarak bu görevi devam ettireceklerini ifade etti.

Yemek programı sonrası 18 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla yemeğe katılanlar çevrede temizlik yaptı. Başkan Topaloğlu, “Dünya Temizlik Günü dolayısıyla çevrede temizlik de yapıyoruz. İnsanlarımızın çevreyi temiz tutması gerekiyor. Şimdi temizliyoruz ama arkasından tekrar çevreyi batırırsak hiçbir anlamı kalmaz. Herkesin daha duyarlı olmasını istiyoruz” dedi.

ARAÇ FİLOSUNA YENİ ARAZÖZ

Kemer Belediyesi, kendi öz sermayesiyle Park ve Bahçeler Müdürlüğüne yeni bir arazöz dahil etti. Devlet Malzeme Ofisinden satın alınan sulama aracının, 13 bin litre kapasiteli 6x2 arazöz olduğu belirtildi. Başkan Topaloğlu, “Belediyemize ait araçların bazıları ömrünü doldurdu. Halkımıza daha etkin ve kaliteli hizmet verebilmek amacıyla araç filomuzu yeniliyoruz. Devlet Malzeme Ofisinden su sulama aracı satın aldık. Halkımıza en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. Kemerimize hayırlı olsun” diye konuştu.