SPOR
Giriş Tarihi : 03-04-2020 09:13

Yamaç paraşütçüleri sportif uçuşları iptal etti

Antalya'ya 57 kilometre uzaklıkta 2 bin 365 metre yükseklikteki Tahtalı Teleferik'in zirvesinden gerçekleşen yamaç paraşütü atlayışları koronavirüs (Covid-19) salgını önlemleri çerçevesinde durduruldu.

Yamaç paraşütçüleri sportif uçuşları iptal etti

Türkiye Hava Sporları Federasyonu yönetimi tarafından üyelere gönderilen öneriler içinde uçuşlarında durdurulması istendi. Bölgede faaliyet gösteren yamaç paraşüt okullarının yöneticileri de uçuş yapmayacaklarını söyleyerek kararlara destek verdi. Normal şartlarda Mart ayının son haftası atlayışların başladığını fakat koronavirüs önlemleri çerçevesinde bu yıl sezon açılışının ertelendiğini anlatan Escape Yamaç Paraşüt Okulu ortağı Mehmet Dursun, yamaç paraşüt eğitmenlerin de evde kal çağrısına uyduğunu söyledi.
Turistik amaçlı atmayışın yapılmadığını hatırlatan Dursun, "Federasyon sportif atlayışların da durdurulmasını önerdi. Adı yasak değil, sadece öneri. Fakat biz yamaç paraşütçüleri her ayrıntıyı düşünerek bir karar aldık. Bu karar da gerek turistik gerekse sportif atlayış yapmayacağız. Federasyon yönetimimizin önerilerini dikkate alıyoruz. Nedeni ise olabilecek bir kaza veya yaralanmada hastaneye gitmek zorunda kalınacak olması" dedi.

(DHA)