GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-12-2020 16:29   Güncelleme : 15-12-2020 16:29

Yağışı değerlendirdi

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, hafta sonu etkili olan gök gürültülü sağanak sonrası değerlendirmelerde bulundu. Topaloğlu, “Belediye ekiplerimiz mesai gözetmeksizin canla başla çalıştı. Kemer’de zemin kotunun aşağısında olan birkaç yeri su bastı. Ekiplerimiz anında müdahale etti. Bölgemizde bunun dışında bir olumsuzluk olmadı” dedi.

Yağışı değerlendirdi

Şüheda PARTAL

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, hafta sonu Antalya’da etkili olan ve birçok ilçede tarım alanları, ev ve işyerlerinde hasara neden olan şiddetli sağanak sonrası Kemer’deki son durum hakkında bilgiler verdi. Sağanak öncesi Antalya Meteoroloji Antalya 4. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, Kemer bölgesinde şiddetli sağanak olacağını kendilerine bildirdiklerini anlatan Başkan Topaloğlu, “Meteoroloji yetilileri metrekareye 100 kilogram yağışın düşeceğini söylediler. Bizde ona göre tüm önlemlerimizi aldık. Anonslarla ve sosyal medya üzerinden vatandaşlarımızı bilgilendirdik. Zemin katta oturanlar telefonla arandı ve konu hakkında bilgilendirildi. Belediye ekiplerimiz mesai gözetmeksizin canla başla çalıştı. Kemer’de zemin kotunun aşağısında olan birkaç yeri su bastı. Ekiplerimiz anında müdahale etti. Bölgemizde bunun dışında bir olumsuzluk olmadı. İnşallah afet yaşamayız. Belediye ekiplerimize üstün gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Topaloğlu, Çıralı-Olympos arasındaki bağlantıyı sağlayan köprünün gök gürültülü şiddetli sağanak nedeniyle hasar gördüğünü ve belediye ekiplerinin köprünün tamiri için çalışmalara başlanılacağını sözlerine ekledi.