GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-06-2021 15:42   Güncelleme : 25-06-2021 15:42

Winera Şarap Evi, Kilikya’da hizmete girdi

Kemer’in Göynük Mahallesi’nde bulunan Kilikya Palace Göynük Otel, Winera Şarap Evi ile şarabın doğduğu topraklar olarak bilinen Anadolu şaraplarını misafirleriyle buluşturdu. Şarap evinde hizmet veren tüm çalışanlara ise profesyonel sommelier eğitimi verildi. 3 ay boyunca hem teorik hem de pratik eğitimi başarıyla tamamlayan çalışanlara sertifikaları verilirken, isme özel altın kaplama tirbuşonlar ile ödüllendirildi.

Winera Şarap Evi, Kilikya’da hizmete girdi

Şüheda PARTAL

Kemer’in Göynük Mahallesi’nde bulunan 5 yıldızlı Kilikya Palace Göynük Otel, çalışanlarının kişisel gelişimine destek vermeye devam ediyor. Şarabın doğduğu topraklar olarak bilinen Anadolu şaraplarını Winera Şarap Evi’nde misafirlerine sunan Kilikya Palace, şarap evinde hizmet veren tüm çalışanlarına profesyonel sommelier eğitimi verdi.

Şarap uzmanı Şule Başaran tarafından verilen ileri seviye sommelier eğitimleri 3 ay boyunca devam etti. Toplam 36 saati bulan eğitim boyunca hem teorik hem de pratik bilgiler verilirken, çalışanların şarap ve servis konusundaki bilgileri pekiştirildi. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan çalışanlar, Kilikya Hotels Koordinatörü İsmail Hakkı Yılmaz, şarap uzmanı Şule Başaran’ın ve departman müdürlerinin katılımı ile sertifikalarını aldılar. Eğitimi derece ile tamamlayan çalışanlar ise isme özel altın kaplama tirbuşonlar ile ödüllendirildi.

10 bin yıllık geçmişe sahip Anadolu şaraplarının tanıtımına da destek olan otel, Winera Şarap Evi’nde ülkenin dört bir yanından getirilen Anadolu şaraplarını misafirlerine sunarak, eşsiz bir kültüre de sahip çıkıyor.