YAŞAM
Giriş Tarihi : 27-03-2020 09:43

'Vefa Sosyal Destek Grubu' yaşlılar için seferber oldu

Kemer’de kurum ve kuruluşlar, ilçe genelinde yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında Kemer Kaymakamlığınca oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grubu" ile 65 yaş ve üstü olan, kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların gıda, ilaç ve banka ile resmi işlemler gibi ihtiyaçlarını karşılamak için seferber oldu.

'Vefa Sosyal Destek Grubu'  yaşlılar için seferber oldu

Maksut TEMİZEL

Kemer’de koronavirüsle mücadele kapsamında 65 yaş ve üstü kişiler ile bazı kronik rahatsızlıklara sahip vatandaşlara yardımcı olmak amacıyla Kemer Kaymakamlığınca oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grubu" gece gündüz çalışmalarını sürdürüyor. 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların mağdur olmaması için kurulan grupta jandarma, polis ve zabıta ile kamu kurum ve kuruluşlardan personel görev alıyor.

İçişleri Bakanlığı’nca yayımlanan genelge sonrası çalışmalarını 7 gün 24 saat esasına göre sürdüren ekipler, vatandaşların sadece gıda taleplerini değil, ilaç ve diğer ihtiyaçlarını da karşılıyor. Vatandaşlara hizmet götüren ekipler, ayrıca vatandaşlara virüs hakkında bilgi verip salgına karşı uyulması gereken önlemlerle ilgili uyarıda da bulunuyor.

İllerde valiler, ilçelerde kaymakamlar tarafından yürütülen çalışmalardan yararlanmak isteyen vatandaşların 112 Acil Çağrı Merkezi numarasını araması halinde, yetkilendirilen kamu görevlisi, ekipler ve araç ilgili adreslere yönlendiriliyor.