GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-04-2021 15:50   Güncelleme : 11-04-2021 15:50

Vatandaşların Türk Telekom isyanı!

Kemer’de telefon ve internet sağlayıcısı Türk Telekom’un vurdumduymazlığı vatandaşları isyan ettirdi. İnternet erişiminde yaşanan sıkıntılara çözüm bulması gerekirken altyapı çalışmaları gibi bahanelerle vatandaşların sıkıntılarına çözüm bulamayan Türk Telekom, Çamyuva Mahallesi’nde 5 dairenin bulunduğu 2 binaya 5 Nisan’dan bu yana internet erişimi sağlayamıyor. Telefon direğinin devrilmesi sonucu internet erişimi kesilen ve Türk Telekom yerine başka bir servis sağlayıcının internetini kullanan bina sakinlerinden Murat Orhan, “Türk Telekom burada bizim servis sağlayıcımızı 3. sınıf yerine koyuyor. Yani ilk önceliği kendi abonesine veriyor, daha sonra diğer servis sağlayıcılarına hizmet veriyor ve biz bir haftadır internete erişemiyoruz. Toplamda 2 binamızda 5 dairemiz var ve bu 5 dairenin 4’ünde öğrencilerimiz var. Bu öğrencilerimiz 1 haftadır uzaktan eğitim de alamıyorlar” dedi. Merkez Mahallesi’nde ise bir vatandaşın Ekim ayında başvurduğu internet aboneliği ise ‘altyapınız yok’ denilerek 5 aydır bağlanamıyor.

Vatandaşların Türk Telekom isyanı!

Şüheda PARTAL

Kemer’de telefon ve internet sağlayıcısı Türk Telekom’un internet erişiminde yaşanan sıkıntılara çözüm bulamaması vatandaşları isyan ettirdi. İlçede hizmet kalitesi açısından yetersiz kalan Türk Telekom yerine başka servis sağlayıcılarına yönelen vatandaşlar ise 3. sınıf muamelesi görüyor. Kendi abonesine öncelik verse de yine yetersiz kalan Türk Telekom’un ‘altyapı çalışması’, ‘altyapınız yok’ bahanesi ise vatandaşları çileden çıkarıyor.

‘ÖĞRENCİLER 1 HAFTADIR EĞİTİM ALAMIYOR’

Çamyuva Mahallesi İstiklal Caddesi üzerinde 5 daireli binada yaşayan vatandaşlar bir kamyonun telefon direğinin devirmesi sonucu 5 Nisan’dan bu yana internetlerinin olmadığını söyledi. bina sakinlerinden Murat Orhan, gazetemize yaptığı açıklamada, “İstiklal Caddesi 32 nolu binada yaşıyorum. Belediyenin yapmış olduğu bu yolda kimliği belirsiz bir kamyon 5 nisanda telefon direğini devirdi ve bunun sonucu internetimizde kesildi. 5 Nisandan itibaren servis sağlayıcımızla görüşüyoruz. Kaymakamlık ve Tüketici Hakları Heyetine başvuruda da bulunduk. Türk Telekom burada bizim servis sağlayıcımızı 3. sınıf yerine koyuyor. Yani ilk önceliği kendi abonesine veriyor, daha sonra diğer servis sağlayıcılarına hizmet veriyor ve biz bir haftadır internete erişemiyoruz. Toplamda 2 binamızda 5 dairemiz var ve bu 5 dairenin 4’ünde öğrencilerimiz var. Bu öğrencilerimiz 1 haftadır uzaktan eğitim de alamıyorlar” dedi.

‘TELEFON HATLARINI YER ALTINA ALINACAKLARMIŞ’

Hiçbir şekilde kaymakamlık, Tüketici Hakları Heyeti ve Türk Telekom’dan dönüş alamadıklarını söyleyen Orhan, “Daha öncede böyle bir sorunla karşılaşmıştık, ancak o zamanki kaymakamımız Türk Telekom’u arayarak sorunu çözmüştü. Konuyu ilettiğimiz Mahalle Muhtarımız Rıdvan Vicir tanıdıkları vasıtasıyla Türk Telekom ile görüştü. Muhtarımıza Türk Telekom yetkilisi, ‘telefon hatlarının yer altına alınacağını ve altyapı çalışması sonrası internet ve telefon erişimi sağlanacağını’ söylemiş. Muhtarımızda, böyle bir çalışmanın gerekli yerlerden izin alınması gibi sebeplerle 1 ay süreceğini hiç olmazsa geçici olarak da olsa bir hat bağlanarak bir çözüm bulunmasını istemiş ama sıkıntı çözülemedi. Ben de Jandarmaya giderek tutanak tutturacağız ve gerekli yerlere şikayet edeceğiz” diye konuştu.

5 AYDIR İNTERNET BAĞLANAMADI!

Merkez Mahallesi Anafartalar Caddesi üzerinde yaşayan bir vatandaş ise Türk Telekom’a başvuruda bulunmasına rağmen 5 aydır ‘bölgenizde altyapı çalışmalarımız devam ediyor’ bahanesiyle internetinin bağlanamadığını söyledi. Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Türk Telekom bayine giderek hat bağlaması talebinde bulunan vatandaştan iletişim bilgilerini alıp, geri dönüş yapılacak denilmesine rağmen arada geçen 2 ay sonrası kimsenin geri dönüş yapmadı. Ocak ayında tekrar bayiye giden vatandaşa Türk Telekom aboneliği yaptırmasını ve işlemlerinin daha hızlı yapılacağı bildirildi. Bunun üzerine yeni abonelik başvurusunda bulunan vatandaşın ocak ayından buyana interneti ise ‘altyapı çalışmaları devam ediyor’ bahanesiyle bağlanamıyor.