EĞİTİM
Giriş Tarihi : 25-10-2020 17:50   Güncelleme : 25-10-2020 17:50

Valilikte okul protokolu

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, hayırsever Fahrettin Sert ile okul protokolu imzaladı.

Valilikte okul protokolu

Antalya Valiliği'nde düzenlenen protokol törenine Vali Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, İl Milli Eğitim Md. Yrd. Erhan Baydur, hayırsever Fahrettin Sert ile çocukları Ramazan, Cuma ve Vahdettin Sert katıldı.
Konyaaltı ilçesi Arapsuyu Mahallesi'nde, 32 derslikli yapılacak ortaokula 'Özpınarlar Tenzile Sert Ortaokulu' adı verilecek. Mayıs ayında yapılan okul protokolü ile 24 derslikli ilkokul inşaatının kalan yüzde 51'lik kısmını tamamlayarak Özpınarlar İlkokulu'nu Antalya'ya kazandıran hayırsever Fahrettin Sert'i tebrik eden Vali Yazıcı, “Bugün yine güzel bir protokolu hep birlikte imzalıyoruz. Fahrettin Beyin yine aynı bölgede ilkokul hayırları var. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Allah hayrını kabul etsin, kazançlarını bereketlendirsin" dedi.
EN BÜYÜK ZENGİNLİK KAYNAĞIMIZ YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜDÜR
Vali Yazıcı, "Eğitim olmazsa olmazlarımızdandır. Ülkemiz için en büyük zenginlik kaynağı yetişmiş insan gücüdür. Toplumları ayakta tutan ve onları geleceğe taşıyan hiç şüphesiz ki eğitimdir. Bizim için eğitim çok önemlidir. Ülkemizde olduğu gibi ilimizin de en büyük sermayesi genç nüfusumuz ve öğrencilerimizdir. Çocuklarımıza ve gençlerimize ne kadar hizmet edersek, o kadar geleceğimize yatırım yapmış oluruz. O bakımdan biz eğitim yatırımlarını çok önemsiyoruz. Siz değerli hayırseverlerin eğitime yaptığı bu hayır, kapanmayan dua kapısıdır. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Kaliteli, özenli ve örnek teşkil edecek özelliklerde güzel bir okul inşa edileceğine inanıyorum" diye konuştu.
Törende söz alan hayırsever Fahrettin Sert, “İnsana yapılan yatırım en büyük yatırımdır inanıcıyla insanımıza, bölgemize, milletimize hizmet etmekten şeref duyarız. Biz dünyalık değil, ahretlik hizmetlerimizle önde olmayı dileriz. Şehrimize, bölgemize devletimize hayırlı olur inşallah" dedi.
Antalyalı hayırseverlerin eğitime büyük katkı sağladığını ifade eden Vali Yazıcı, "Bu hayırda yarışın devam etmesini diliyorum. Tüm hayır sahiplerimize bol kazançlar dileyerek, orada okuyacak tüm öğrencilerimiz adına da teşekkür ediyor, Antalya için, Konyaaltı ilçemiz için ve çocuklarımız için hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
Okul protokolunun imzalanmasının ardından Vali Yazıcı, hayırsever Fahrettin Sert ve çocukları ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

(DHA)