SPOR
Giriş Tarihi : 28-05-2021 13:46   Güncelleme : 28-05-2021 13:46

Vali Yazıcı'dan, A Milli Futbol Takımı'nı ziyaret

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Avrupa Futbol Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Belek'te kamp yapan A Milli Futbol Takımı'nı ziyaret etti. Vali Yazıcı, "Ay-Yıldızlı bayrağımız için mücadele eden tüm sporcularımıza başarılar diliyorum" dedi.

Vali Yazıcı'dan, A Milli Futbol Takımı'nı ziyaret

2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası A Grubu'nda İtalya, Galler ve İsviçre ile karşılaşacak olan A Milli Futbol Takımı'nı ziyaret eden Vali Yazıcı'ya, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan eşlik etti. Türkiye Futbol Federasyonu A Milli Takım Sorumlusu Selim Soydan, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ve futbolcularla sohbet eden Vali Yazıcı, "Euro 2020'de önce İtalya devamında Galler ve İsviçre ile zorlu maçlara çıkacak olan bizim çocuklara başarı dileklerinde bulunmaya geldik. Her zaman göğsümüzü kabartıp Ay-Yıldızlı bayrağımızı gururla dalgalandıran futbolcularımız, bu turnuvada da inanıyorum ki önce gruptan çıkacak, devamında da tıpkı 2002 Dünya Kupası'nda, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda olduğu gibi yarı final hatta finale kadar çıkacaklardır. Teknik ekip ve futbolcularımıza gönülden başarılar diliyorum" dedi.

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Vali Ersin Yazıcı'nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Teknik Direktör Güneş, "Sayın Valimize ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bizler teknik ekip ve futbolcular olarak devletimizin her kademesinin yanımızda olduğunu biliyoruz. Her zaman olduğu gibi bu şampiyonada da elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Milletimizin inancı ve duaları, futbolcularımızın da gayreti ve mücadelesiyle başarılı olacağımıza inanıyorum" şeklinde konuştu.

Ziyaretin sonunda A Milli Futbol Takımı oyuncuları, Vali Ersin Yazıcı'ya üzerinde isminin yazılı olduğu milli takım formasını hediye etti.

(DHA)