GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-03-2021 13:20   Güncelleme : 18-03-2021 13:22

Vali Yazıcı'dan 18 Mart mesajı

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106'ncı yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Yazıcı'dan 18 Mart mesajı

Vali Yazıcı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Milletimizin kaderini tayin eden, Türk bağımsızlık mücadelesinin, azminin ve inancının en büyük örneği olan Çanakkale Zaferi, tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan, bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği vatan topraklarını canı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir.

Bu onurlu mücadelede, topyekûn milletiyle canı ve kanı pahasına vatan müdafaasını icra eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 'Ben sizlere taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum' diyerek vatanın her karış toprağı için ölünceye dek savaşılması emrini vermiştir. Çanakkale; vatan ve millet sevgisinin, birlik ve beraberlik ruhunun, inancın ve azmin, taktik ve dehanın zaferidir. Aziz Şehitlerimiz, birlik ve beraberlik içinde gösterdikleri bu onurlu ve kararlı duruş ile 'Çanakkale Geçilmez' sözünü tarihin sayfalarına altın harflerle yazdırmıştır.

Şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bize emanet edilen kutsal vatan toprağına sahip çıkmak için bugün bizlere düşen görev; Çanakkale'de birlik ve beraberlik içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmek ve gelecek nesillere bu bilinci aktarmaktır.

Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanını canından aziz bilen kahraman şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyorum.

Ruhları şad, mekânları cennet olsun."

(DHA)