ANTALYA
Giriş Tarihi : 04-05-2022 19:36

Vali Yazıcı şehit ailelerini ziyaret etti

Vali Ersin Yazıcı, Ramazan ayının son gününde Şehit Kazım Esmer, Şehit Erdem Öztürk ve Şehit Ahmet Katırcıoğlu’nun ailelerini ziyaret etti. Vali Yazıcı; “Vatanı için canını veren kahramanlarımızın kıymetli aileleri ile bu mübarek günde bir araya gelmek ve onları dualarla anmak ruhumuza huzur veriyor” dedi.

Vali Yazıcı şehit ailelerini ziyaret etti

Şehit ailelerini ziyarete Vali Ersin Yazıcı ve Hanife Yazıcı’nın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanı Yarbay Murat Sezgin, Garnizon Komutanı Piyade Albay Erdal Köse ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Çalışkan katıldı.

Ramazan ayında şehit aileleriyle buluşmalarına ara vermeden devam eden Vali Ersin Yazıcı ve Hanife Yazıcı, ilk olarak 2016 yılında Mardin Nusaybin’de şehit olan Kazım Esmer’in eşi Arzu Esmer ve oğlu Burak Esmer ile bir araya geldi.

Antalya Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görev yaparken geçici görevle Mardin Nusaybin’e gönderilen ve şehadet haberi gelen Polis Memuru Kazım Esmer’i ailesinden dinleyen Vali Yazıcı; “Bugün şehidimizin kıymetli ailesiyle bir araya geldik. Şehidimizin değerli anılarını yad ettik. Şehidimizin ruhu şad mekânı cennet olsun” dedi.

Vali Yazıcı ve Hanife Yazıcı, ikinci ziyaretlerini 1998 yılında Hakkari Şemdinli’de sürdürülen operasyona takviye tim taşırken Sikorsky tipi helikopterin teröristlerce düşürülmesi sonucu şehit olan Jan. Hava. Pilot Üsteğmen Erdem Öztürk’ün anne ve babası Muzaffer, Leyla Öztürk’ü ziyaret etti. Vali Yazıcı; “Gencecik yaşında vatanı uğruna anadan, yardan, serden geçen yiğitlerin olduğu bir ülkeyiz. Biz bu yüzden güçlüyüz, bu yüzdende yıkılmayız” şeklinde konuştu.

Ramazan ayının son gününde son ziyaretini Şehit Ahmet Katırcıoğlu’nun ailesine yapan Yazıcı çifti, 1994 yılında Kars’ta şehit düşen Er Ahmet Katırcıoğlu’nun anne ve babasını ziyarete etti. Konyaaltı’nda ikamet eden Mustafa-Meryem Katırcıoğlu ile bir araya gelen Vali Yazıcı; “Şehidimizin ruhu şad mekânı cennet olsun. Bugün şehidimizin kıymetli ailesiyle bir araya geldik. Şehidimizin değerli anılarını yad ettik. Ben bugün yurdu için düşünmeden canını vermiş bir kahramanı yakından tanıdım. Bu yüzden çok onur ve gurur duydum” ifadelerini kullandı.

Ramazan ayı boyunca her gün bir şehit ailesini ziyaret eden Vali Ersin Yazıcı şehit ailelerine; “Bizler sizin için varız. Lütfen en küçük bir sorunda bile bizim kapımızı çalın. Sizler bize kıymetli şehitlerimizin emanetisiniz. Başımızın üstünde yeriniz var, ne yapsak hakkınızı ödeyemeyiz. Şunu unutmayın ki arkanızda size sahip çıkan çok büyük ve güçlü bir devlet var” dedi. (Haber Merkezi)

AdminAdmin