SPOR
Giriş Tarihi : 04-06-2022 01:08

Vali Yazıcı şampiyonları ağırladı

2021-2022 Basketbol U18 Genç Erkekler Türkiye Şampiyonu olan Antalya Gelişim Gençlik Spor Kulübü (AGGİK) Basketbol Spor Kulübü, Vali Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret etti.

Vali Yazıcı şampiyonları ağırladı

Antalya Gelişim Gençlik Spor Kulübü (AGGİK) Basketbol takımı, Yerel Lig, Bölge ve Anadolu Şampiyonluğunun ardından, Türkiye Şampiyonluğu kupasını kaldırdı. Büyük bir başarıya imza atan takım, Vali Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Antalya Gelişim Gençlik Spor Kulübü Başkanı Cemil Güney Büge, Antrenörler; Süleyman Dakak, Yunus Emre Ünver, Anıl Erşan ve kulüp oyuncuları katıldı.

Antalya'da 17 yıl önce kurulan ve tamamı lise öğrencilerinden oluşan AGGİK Basketbol takımı, Antalya Basketbol Yerel Ligi, Anadolu Şampiyonası'nı ve son olarak da U18 Erkekler Türkiye Şampiyonası’nı kazanarak Antalya'ya Türkiye Şampiyonluğu kupasını getirdi.

Antalya Gelişim Gençlik Spor Kulübü Başkanı Cemil Güney Büge ve kulüp oyuncularını ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Vali Ersin Yazıcı; Şehrimizi bu denli başarılı bir şekilde temsil ettiğiniz için sizlere teşekkürlerimi sunuyorum. Biliyorum ki kolay şartlar altında çalışmıyorsunuz. Ülkemizde maalesef ki futbola yapılan yatırımın ondan biri bile farklı spor dallarına yapılmıyor. Oysa ki son yıllarda yurt dışında adımızı duyuran spor branşlarının başında okçuluk, basketbol, voleybol ve salon sporları geliyor. Spora yapılan yatırımları değiştirmeliyiz. Bu yüzden sizlerin başarısı çok kıymetli ve değerli. Şampiyonlar, her birinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. İleride her birinizi Milli takımda oynarken görmek istiyorum.” dedi.

Takım olarak büyük bir başarıya imza atan kulüp, şampiyonanın bireysel ödüllerine de damga vurdu. AGGİK Basketbol oyuncularından Çağan Ege Özgür ve Tarkan Tunga turnuvanın en iyi 5'ine seçilirken, Berke Ersöz turnuvanın asist lideri oldu, tüm maçlarda başarılı bir performans gösteren Ramazan Bulut turnuvanın en değerli oyuncusu (mvp) ödülüne layık görüldü.

Antalya Gelişim Gençlik Spor Kulübü Basketbol Spor Kulübü oyuncuları ile hatıra fotoğrafı çektiren Vali Ersin Yazıcı, takımın Antalya’da oynanan maçlarına katılmaya çalışacağını belirtti. (Haber Merkezi)

AdminAdmin