EĞİTİM
Giriş Tarihi : 17-01-2023 00:15

Vali Yazıcı: Geleceğimize yapılan yatırımlar çok değerli

Vali Ersin Yazıcı ve Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy, hayırsever Gülşen ve Mehmet Fehmi Diktaş ile nakdi yardım karşılığında Kütükçü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne “Gülşen-Mehmet Fehmi Diktaş Kütükçü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” adı verilmesi için protokol imzaladı. Antalya’nın hayırsever konusunda çok şanslı olduğunu söyleyen Vali Yazıcı; “Hayırseverlerimizin geleceğimize yaptığı bu yatırım çok değerli” dedi.

Vali Yazıcı: Geleceğimize yapılan yatırımlar çok değerli

Vali Ersin Yazıcı ve Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy, hayırsever Gülşen ve Mehmet Fehmi Diktaş ile nakdi yardım karşılığında 24 derslikli eğitim öğretimin devam ettiği Kütükçü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne “Gülşen-Mehmet Fehmi Diktaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” adı verilmesi için protokol imzaladı. Antalya Valiliğinde düzenlenen protokol törenine Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, hayırseverler Gülşen ve Mehmet Fehmi Diktaş çifti katıldı.

ANTALYA, GÖNLÜ BOL İNSANLARIN DA BAŞKENTİ

Protokolde konuşan Vali Yazıcı Antalya’nın hayırsever noktasında çok şanslı bir yer olduğuna dikkat çekerek şunları kaydetti: “Antalya gerçekten her şeyiyle mükemmel bir şehir. Bunların başında da hayırseverleri geliyor. Antalya turizmin olduğu kadar gönlü bol insanların da başkenti. Bu şehre geldiğimden beri daha önce karşılaşmadığım kadar hayırseverle karşılaştım. Hem Antalya’mız adına hem de ülkemiz adına yaptığınız bu hayırdan dolayı teşekkür ediyorum.”

YAPILAN BU HAYIRLAR SADECE PARA İLE OLMUYOR

Eğitimle yatıp kalkan biri olarak eğitime yapılan yatırımlardan son derece mutlu olduğunu ifade eden Vali Yazıcı; “Her zaman söylediğim gibi, yapılan bu hayırlar sadece para ile olmuyor. Para tek başına yeterli değil. Ülkemizde sizden çok daha zengin kişiler vardır. Ama bu hayır gerçekten gönül işi. Gönlü güzel insanlarımıza nasip oluyor. Allah bu kalp güzelliğini de sizin gibi insanlara nasip etmiş. Allah sizlerden razı olsun, sayınızı arttırsın.” şeklinde konuştu.

ANTALYA ÇOK ŞANSLI

Antalya’yı yakından takip ettiklerini ve hayırseverin eğitime ciddi katkılarının olduğunun altını çizen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Şensoy; “Antalya’daki hayırseverlerimizin eğitime yapmış oldukları katkıları biz de yakinen takip ediyoruz. Antalya bu konuda çok şanslı. Hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

MİLLETİMİZE KATKI SUNACAK HAYIRLI GENÇLER YETİŞECEK

Protokol için Vali Yazıcı’ya teşekkür ederek en büyük temennisinin ülke geleceğine katkı sunacak gençler yetişmesi olduğunu söyleyen hayırsever Mehmet Fehmi Diktaş; “Para gelir gider. Hiç önemli değil. Yaptığımız katlıyla inşallah ülkemize, milletimize katkı sunacak hayırlı gençler yetişecek. Bu vatan bizim. Bu gençler bizim. Bu gençlerimizi hayırlı evlatlar olarak yetiştirebilirsek ne mutlu bize.” diye Konuştu.

ANTALYALI HAYIRSEVERLER EĞİTİM KONUSUNDA ÇOK DUYARLI

Geleceğimizin teminatı gençlere yapılan bu yatırımların çok değerli olduğunu ifade eden Vali Yazıcı şunları söyledi: “Güzel bir hayır yapıyorsunuz. Antalya’mız gerçekten hayırsever konusunda çok şanslı. Biz özel bir istekte bulunmuyoruz. Hayırseverlerimiz bizleri buluyor. Antalyalı hayırseverler eğitim konusunda çok duyarlı. Rabbim hayrınızı kabul etsin. Tekrardan çok teşekkür ediyoruz.”

(Haber Merkezi)

AdminAdmin