YAŞAM
Giriş Tarihi : 19-08-2020 14:08   Güncelleme : 19-08-2020 14:08

Vali Yazıcı, Alaaddin Keykubat Kampı'nda gençlerle buluştu

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Alaaddin Keykubat Gençlik Kampı'nı ziyaret etti. Gençlerle bir araya gelen Vali Ersin Yazıcı, gençlerle ok attı, 'Gençlikle söyleşi' programında gençlerden gelen soruları cevapladı.

Vali Yazıcı, Alaaddin Keykubat Kampı'nda gençlerle buluştu

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın belirlediği önlemler çerçevesinde, 25 gencin bulunduğu kamp alanında incelemelerde bulunan Antalya Ersin Vali Yazıcı'ya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan ve beraberinde bulunan protokol heyeti eşlik etti.
GENÇLER SOSYALLEŞİYOR
Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Vali Yazıcı'ya Türkiye'nin dört bir köşesinden gelen gençlerin hem kaynaşmasını, hem de Antalya'nın güzelliklerini görme fırsatı sağlandığını söyledi ve Alaaddin Keykubat Gençlik Kampı hakkında bilgi verdi. Gürhan, "Gençlere, gençlik kampında sportif ve eğitsel sunulan imkanlarla hem tatil yapıyorlar hem kendilerini geliştiriyorlar, güzel arkadaşlıklar kuruyorlar" dedi.
ÜLKEMİZDE GÜÇLÜ VE KARARLI GENÇLER YETİŞECEK
'Gençlikle Söyleşi' programında konuşan Antalya Valisi Ersin Yazıcı, gençlere mesleki tecrübelerini anlattı ve gelecekteki eğitim planlamalarına ilişkin paylaşımlarda bulundu. Vali Yazıcı, gençlik kamplarının sosyal uyum projesi kapsamında gençlerin eğitsel ve kültürel faaliyetler içinde kişisel öz benliklerini geliştirerek geleceklerinde daha akılcı ve daha güçlü kararlar almalarında yol gösterici bir unsur olacağını belirtti. Vali Yazıcı, "Ülkemizin çeşitli illerinden gelmiş ve aynı çatının altında aynı kazandan yemek yiyen gençler olarak Türkiye Cumhuriyeti çatısının altında birbirinize hoşgörü ile yaklaşıp, birbirinizin güzelliklerini ön plana çıkararak ömür boyu sürecek arkadaşlıklar kuracaksınız. Böylece hem kendi, hem toplumumuzun hem de devletimizin yaşantısında çok önemli hizmetlere imza atacaksınız" dedi.

(DHA)