KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 13-06-2022 23:12

UTEF’ten anma konseri

Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu (UTEF) Kurucu Genel Başkanı merhum Mutlu Mete Kaçar, kendi kurmuş olduğu koro tarafından muhteşem bir konser ile anıldı.

UTEF’ten anma konseri

Şüheda PARTAL

22 Şubat’ta kalbine yenik düşen UTEF Kurucu Genel Başkanı Mutlu Mete Kaçar için anma konseri düzenlendi. Eşi UTEF Genel Başkanı, Leman Gebizli Umutışığı Derneği Başkanı ve Kalpantalya Gazetesi İmtiyaz Sahibi Güldane Kaya Kaçar tarafından ASSİM’de Şef Gürsel Aksungur yönetimindeki UTEF UMUTIŞIĞI THM Korosu’nun verdiği konserde duygu dolu anlar yaşandı.

‘ONUNLA BİRLİKTE HER ŞEYİMİ KAYBETMİŞ GİBİYİM’

Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Duygu Çakmak, Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği (TİNGADER) Genel Başkanı Mehmet Ali Çelik, Genel Başkan Yardımcısı Müslüm Aktürk, Teşkilat Başkanı Ömer Faruk Alioğlu, bazı STK başkan ve temsilcileri ile çok sayıda davetlinin katıldığı konser öncesi konuşan Güldane Kaya Kaçar, merhum eşi M.Mete Kaçar’dan devraldığı bayrağı onun arzu ettiği şekilde dalgalandıracağını söyledi. Konuşması sırasında zaman zaman duygulanan UTEF Genel Başkanı Kaçar, “Mete Başkanım hayalleri ve hedefleri çok çok büyük olan büyük bir insandı. Allah’ın izniyle projelerini, hedeflerini istediklerini yapabildiğim kadarıyla, elimden geldiğince, ekip arkadaşlarımla yapmaya çalışacağım. Başkanımızı bir, iki kelime ile anlatmak mümkün değil. Benim başkanım, iş ortağım, arkadaşım, annem, babam ve eşimdi. Onunla birlikte her şeyimi kaybetmiş gibiyim. Ancak hayat devam ediyor ve biz de fikirlerini, proje ödevini ekip arkadaşlarımla birlikte devam ettireceğiz. Başkanımız son derece esprili, neşeli, hayat dolu bir insandı. Biz, işimize onun neşesiyle, esprileri ile devam edeceğiz” dedi.

BAŞKANIN ARDINDAN YAPILAN FAALİYETLER

Merhum M. Mete Kaçar’dan sonra göreve geldiği UTEF’teki faaliyetlerinden de bahseden Güldane Kaya Kaçar, “Bu kış çok çetin geçti. 3 ailemizin ısınma ihtiyacını karşılamış olduk. Ramazan ayında yüzlerce aileye gıda paketi dağıttık. Hayırsever vatandaşlarımızın sayesinde yine başkanımızın memleketi olan Konya Tuzlukçu ilçesinde ihtiyaç sahibi dezavantajlı ailelere yüzlerce gıda paketi dağıttık. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nda çocuklarımızın gönlünü almak için, oyuncak dağıtarak sevindirmiş olduk. Ayriyeten, Ankara Beypazarı’nda dezavantajlı 100 tane çocuğunuzun bayramlık yeni kıyafetlerini alarak mutlu bir şekilde bayrama girmelerini sağladık. Bahara merhaba programı olarak Hıdrellez'i Kaş ilçesinde Leman Gebizli Umutışığı Derneği ve UTEF Federasyonumuz olarak etkinliklerimizi gerçekleştirdik ve Kaş Belediyesinin misafiri olarak, belediyenin etkinliğine dahil olduk. Başkanımız vefat ettikten sonra 7 tane kardeşimizin tekerlekli sandalye ihtiyacını da karşılamış olduk” şeklinde konuştu.

Programda merhum M. Mete Kaçar’ın konuşması ve seslendirdiği bir şarkının videosu da yayınlandı. Program plaket takdimi ile sonlandırıldı.

AdminAdmin