ANTALYA
Giriş Tarihi : 05-05-2022 22:18

UTEF Umutışığı Köprüsü gönüllere dokunuyor

Merkezi Antalya’da bulunan Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu (UTEF) ve Leman Gebizli Tüm Engellilere Umutışığı Derneği gönüllere dokunmaya devam ediyor. Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketi desteğinde bulunan UTEF Umutışığı Köprüsü, ailelerin çocuklarını da unutmadı. Muratpaşa ilçesinde öğrencilerin hayallerini gerçekleştiren UTEF Umutışığı Köprüsü, Ankara Beypazarı’nda özel gereksinimli ilköğretim öğrencilerinin hayallerini gerçekleştirdi.

UTEF Umutışığı Köprüsü gönüllere dokunuyor

Antalya’da Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketi desteğinde bulunan UTEF Umutışığı Köprüsü, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını da unutmadı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Muratpaşa ilçesinde bir okulun anasınıfı öğrencilerine barbie bebek seti ve akülü arabalar ile birlikte her çocuğa okul çantası dağıtan UTEF ve Leman Gebizli Tüm Engellilere Umutışığı Derneği bu defada Ankara Beypazarı’nda özel gereksinimli ilköğretim öğrencilerinin hayallerini gerçekleştirdi. Çocukların sevinç ve heyecanlarına ortak olan UTEF Umutışığı Köprüsü, öğrencilere bayram hayali olan yeni kıyafetler ve ayakkabı hediye etti. Hediyeler karşısında mutluluklarını dile getiren özel gereksinimli çocuklar, UTEF Genel Başkanı ve Leman Gebizli Umutışığı Derneği Kurucu Başkanı Güldane Kaya Kaçar’a teşekkür etti.

Kısa bir süre önce kaybettiği merhum eşi M.Mete Kaçar’dan boşalan koltuğu devralarak çalışmalarına devam eden Güldane Kaya Kaçar, yaptığı açıklamada, “UTEF Genel Başkanımız ve eşim merhum M.Mete Kaçar’ın yolunda ilerlemek onun yaptıklarını devam ettirmek için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Bana en büyük destek şahsıma ve kurumlarımıza güvenerek destek olan hayırsever dostlarımızdır. Onların sayesinde bu paylaşımları gerçekleştirerek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın yüzlerinin güldüğünü görmek beni son derece mutlu ediyor. Ani bir şekilde kalbine yenik düşerek aramızdan ayrılan rahmetli eşimin derin acısını bu şekilde yenmeye çalışıyorum. Bizlere destek olan tüm hayırseverlerimizden Allah razı olsun, onlar sayesinde gerçek ihtiyaç sahiplerinin yüzleri gülüyor” dedi. (Haber Merkezi)

AdminAdmin