GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-02-2020 09:25

Ünal: Halkım için çalışıyorum

ASAT Kemer İlçe Binasında muhtarlarla yaptığı toplantı sonrası kendisi hakkında yapılan eleştirilere cevap veren, ‘Canımı dişime taktım halkım için çalışıyorum’ diyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, bundan böyle Büyükehir Belediyesi’nin işleriyle alakalı Belediye koordinatörü olduğunu ifade etti ve “Ben elimi değil belimi sokuyorum taşın altına. Ben halkıma söz verdim; ilçe başkanlığım boyunca halkım için çalışacağım, başka hiçbir şey için çalışmayacağım dedim. Ben Kemer halkını çok seviyorum ve ihtiyaçları ne varsa sonuna kadar yanlarındayım” dedi.

Ünal: Halkım için çalışıyorum

Şüheda PARTAL

CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, ASAT Kemer İlçe Binasında muhtarlarla yaptığı toplantı sonrası kendisi hakkında yapılan eleştirilere cevap verdi. Ünal yaptığı açıklamada, “Kemer aşığı Kemer sevdalısı halk sevdalısı bir ilçe dükkandayım. Siyasetten ziyade ben insana insancıl açıdan bakarım, önce insanı severim. Daha önce sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek ilçelerde belediye başkanın başkanlığını kazanamadığımız yerlerin koordinatörlüğü konusunda ilçe başkanlarına yetki verdi. Bu yetki dahilinde muhtarlarımız ve vatandaşlarımız gerek iş gerek ihtiyaç için sık sık ziyaretime geliyorlar. Bu konuyu ben geçen gün ilçe başkanları toplantısında il başkanıma söyledim ve il başkanı şunu söyledi; ‘Ben Büyükşehir Belediye Başkanı ile görüştüm muhtarlarla toplantılar yapabilirsiniz gerek İlçe Başkanlığı'nda gerek yetkili kurumlarda gerekse açık havada herhangi bir yerde, sakıncası yoktur, toplantıları yapın muhtarların isteklerini raporlaştırın dosyalastırın bir nüshasını bana gönderin bir nüshasını Büyükşehir'e verin bir nüshası da sizde kalsın’ dedi ve bu yetkiye dayanarak ben de ilçede bulunan Sayın ASAT ilçe müdürü Emre Bey'i aradım. Emre Bey dedi ki; ‘siyasi olduğunuz için gelmeyen muhtar olabilir. Siz muhtarlar telefon edin ASAT binasında toplanalım. Muhtarlarımızın sorunlarını masaya yatıralım, hep beraber irdeleyelim raporlaştıralım ve çözüm bulalım’ dedi. Bizde aynısını yaptık” dedi.

‘KEMER HALKINI ÇOK SEVİYORUM’

Toplantı sonrası ASAT Binası önünde muhtarlarla toplu fotoğraf çektirdiklerini ifade eden Ünal, “Bu resimden sonra bazı gazeteciler ve yorumcular ağır ithamlarda bulundu. Biz Kemer sevdalısıyız aşığız, halk aşığız, siyasetten ziyade önce insanları severim. Ben insancıl ve hümanist düşünceye sahip eski devrimcilerden şimdi yeni Atatürkçülerdenim diyeyim. Atatürk sevdası içimizden kalbimizde asla çıkmadı. Dünyanın en büyük devrimcisi Mustafa Kemal Atatürk'tür. Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Halk içinde bütün dünya haklarına örnek olmuştur. Ben Kemer halkını çok seviyorum ve ihtiyaçları ne varsa sonuna kadar yanlarındayım gerek kendi partimiz içerisinde gerek dışarıda” diye konuştu.

‘HALKIM İÇİN ÇALIŞIYORUM’

Türkiye genelinde parti içerisinde en çok oy alan ilçe başkanı olduğuna değinen CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, “92 oy alarak Türkiye genelinde en fazla oy alarak seçilmiş ilçe başkanı oldum. Bunu bana genel merkezden söylediler. Gurur duydum gurur duyuyorum. Herkesin yüzü 92'li seçilecek toplum olmaz. Kemer'deki Cumhuriyet Halk Partisi üyelerimiz beni yakından tanıyor, 2 sene boyunca ben evimden önce partime gelirim, kendi ihtiyaçlarını parti ihtiyaçlarını düşünen bir insanım. Hiçbir zaman elimi taşın altına sokmadım, belimi soktum, kafamı soktum taşın altına. Bundan 2 yıl önce de aynı şeyi 1. Genel kurulu toplantısına da söyledim; ‘Ben elimi değil belimi sokuyorum taşın altına’ dedim. Halkıma söz verdim; ilçe başkanlığım boyunca halkım için çalışacağım, başka hiçbir şey için çalışmayacağım dedim.”

 

 

Kemer İlçesi Muhtarlar Toplantısı

26 Şubat 2020 Talepler

 

Arslanbucak Mahallesi İsmail UĞUR

 

 1. Mahalle genelinde bulunan rögar kapaklarının kontrolü talep edilmektedir. Özellikle 280 sokakta bulunan okulun yan tarafı ve 251 sokakta 5 numaranın önünde bulunan rögar kapaklarının kontrolü (ASAT)

 

Beldibi Mahallesi Bayram Ali TALİH

 

 1. Beldibi 1’e imar talebi. (Büyükşehir/İlçe Belediyesi)
 2. Beldibi 4021 sokakta rögarın yetersiz olması nedeniyle taşma ve koku sorununun olması (ASAT)

 

Beycik Mahallesi Arif NAMDAR

 

 1. Sinekler ile mücadele sorunu (Büyükşehir)
 2. Muhtarlık binası/yeri talebi (Büyükşehir)
 3. Beycik’e çıkan yolda asfalt tamiratı talebi ve ayrıca kartal yuvası tarafından çıkan 2. Yolun onarımı ve düzenlenmesi talebi. (Büyükşehir)
 4. İçme sulama suyu sıkıntısının oluşmasını engellemek sebebiyle üst kaynağın olduğu yere sondaj açılması için çalışmanın yapılması talebi. (ASAT)
 5. Dere menfezlerinin kontrolünün yapılması (Büyükşehir/İlçe Belediyesi)

 

Çamyuva Mahallesi Rıdvan VİCİR

 1. Çamyuva ve Kiriş mahalleleri arasından geçen Ağva Deresi üzerine köprü yapılması talebi. (Büyükşehir)
 2. Çamyuva, Kiriş ve Kuzdere mahallelerinin orta noktasında bulunan çöp fabrikasından özellikle yaz aylarında çıkan kötü kokuyu önlemek için çalışma yapılmasının talebi. (Büyükşehir)
 3. Turizm bölgesi olması sebebiyle mahalle genelinde muhtelif yerlerde yerli ve yabancı turistlerin kullanımına yönelik WC’lerin yapılması talebi. (Büyükşehir)
 4. Sarıören böğürtlenözü mevkii kanalizasyon sorununun giderilmesi. (ASAT)

 

Göynük Mahallesi Ramazan PELİT

 

 1. Mahalle Mezarlığı dolduğu için yeni mezarlık yeri talebi. (Ormana ait yer var görüşülmesi gerekiyor.) (Büyükşehir)
 2. Beldibi çifteçeşmeler mevkiinde üst yolda bulunan çeşmeye gider yapılması talebi. (ASAT)
 3. Değirmendere’de kaza sonucu zarar gören otobüs durağının ivedi şekilde onarılması ve yolun karşı tarafına bir durak daha yapılması talebi. (Büyükşehir)
 4. Değirmendere mezarlığında namaz kılınan yere sundurma yapılması talebi. (Büyükşehir)
 5. Mahalle Muhtarlığı ofisi ve ekipmanları talebi. (Büyükşehir)
 6. Değirmendere’de bulunan aşevine su temini için abonelik ve sayaç talebi (ASAT)
 7. Mobese kameralarının mahalle güvenliği açısından aktif edilmesi talebi. (Büyükşehir/İlçe Belediyesi)
 8. Göynük mahallesi 3027. Sokak bulunan hayrat çeşmesinin yol kenarından alınarak yakında bulunan camiye taşınması. (ASAT)
 9. Cumhuriyet caddesinde bulunan mezarlıkta düzenleme yapılması, domuzlar girdiği için mezarları tahrip ediyor ve zarar veriyorlar. (Büyükşehir)

 

Kuzdere Mahallesi Serkan GÜNAY

 1. Kuzdere Mahallesi için altyapı planının oluşturulması talebi. (ASAT)
 2. Gedelmede ki su kaynağının bulunduğu araziye giriş ve çıkışlarda sorun olması sebebiyle su kaynağının bulunduğu alanın tel örgüyle çevrilmesi talebi. (ASAT)
 3. Kuzdere mahallesine bağlı yaylaların yol sorununun çözülmesi. Başta Sumakseğri yaylasının yolunun düzen ve onarımının yapılması talebi. Bu konu ile alakalı daha önce İlçe Belediyesi ile görüşülmüş fakat İlçe Belediyesi Büyükşehir’e, Büyükşehir Belediyesi de İlçe Belediyesine yönlendirdi demektedir. (Büyükşehir)
 4. Mezarlıkların bakım ve onarımı yetkisinin işlemlerin gecikmesinden dolayı Büyükşehir Belediyesinden alınarak İlçe Belediye Başkanlığı’na verilmesi talebi. (Büyükşehir)
 5. Kesme Boğazı’nın yol kenarlarına güvenlik açısından korkuluk yapılması talebi. (Büyükşehir)

Kiriş Mahallesi Faiz ÇETİN

 1. Kemer muhtarları adına Muhittin Başkan’dan randevu talebi. (Büyükşehir)
 2. Çamyuva ve Kiriş Mahalleleri arasından geçen Ağva Deresi üzerine köprü yapılamsı talebi. (Büyükşehir)
 3. Kiriş mahallesi için mezarlık planlaması talebi. (Büyükşehir)

Merkez Mahallesi Yusuf SALOVA

 1. Liman caddesi üzerinde bulunan aydınlatma direklerinde sensör arızalarının giderilmesi. Gündüz saatlerinde ışıklar yanıyor akşam yanıyor. Ayrıca aydınlatma için kullanılan ledler dağınık vaziyette toplanılması gerekiyor. (Büyükşehir)
 2. Liman caddesi boyunca yapılan su kanallarında kırıklar var ve kazaya sebebiyet vermeden onarılması gerekmektedir. (Büyükşehir)
 3. Liman caddesi ve 110. Sokağın kesiştiği yerde kırık ve kalkık parkeler var, onarılması gerekiyor. (Büyükşehir)

Ovacık Mahallesi İsa ANATÜRK

 1. Su ve kaynak sorununun giderilmesi. (ASAT)
 2. Yapımına çok önceden başlanılan muhtarlık binasının çevre düzeninin yapılarak binanın hizmete açılması talebi. (Büyükşehir)
 3. Ovacık’a çıkan yolun tamiratının yapılması talebi. (Büyükşehir)

Tekirova Mahallesi Mustafa BARIŞ

 1. Dörtgöz su kaynağı sorununun giderilmesi. Planlanması yapılmış açılacak. (ASAT)
 2. Yarıkpınar Caddesi üzerinde bulunan konut ve işletmelere içme suyu kaynağının temin edilerek su hizmetinin verilmesi talebi. (ASAT)
 3. Muhtarlık ofisinin yapılması talebi. (Büyükşehir)

Ulupınar Mahallesi Habib ALTINKAYA

 1. Dağdibi ve Hayıtlı mevkiinde içme suyu ve deposu yok, temin ve inşa edilmesi talebi. (ASAT)
 2. Üçoluk konusunun görüşülmesi.
 3. Çıralı mevkiinin altyapı sorunun giderilmesi için paket arıtma tesisi yapılması. (ASAT)
 4. 30 metre yama yolu yapılması. (Büyükşehir)
 5. Su kaynağı alanının tel örgü ile çevrilerek koruma altına alınması talebi. (ASAT)

Yeni Mahalle Münevver ERKAL

 1. Kemer-2 girişinde çok fazla kaza oluyor. UKOME ile görüşüp sinyalizasyon ve kavşak kontrolünün yapılması. (Büyükşehir)
 2. 424. Sokakta kanalizasyon hattı yok, kot düşük ama hat talebi ve alınan ücretlerin iptal edilmesi. (ASAT)
 3. İlçede ikameti olmayan kişilerin mezarlıktan yer satın alması konusu. Yer sıkıntısı olacağı düşünülmektedir. (Büyükşehir)