ANTALYA
Giriş Tarihi : 16-03-2021 12:43   Güncelleme : 16-03-2021 12:43

UMKE 'Arazi Sürüş Teknikleri Eğitimi' Antalya'da başladı

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün organize ettiği "UMKE Arazi Sürüş Teknikleri Eğitimi" Antalya'da başladı. Eğitimlere 24 ilden UMKE ekipleri gruplar halinde katılacak. Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, eğitime katılan ekiplere başarı diledi.

UMKE 'Arazi Sürüş Teknikleri Eğitimi' Antalya'da başladı

Sağlık Bakanlığı'nın arama, kurtarma ve afetlerde görev alan UMKE ekipleri, Antalya İl Sağlık Müdürlüğü'nün evsahipliğinde eğitimden geçiyor. Eğitimler 15 - 28 Mart tarihleri arasında Nebiler Orman Bölge Müdürlüğü Uluslararası Eğitim Merkezi'nde gerçekleştiriliyor. Eğitimlere 24 ilden gruplar halinde UMKE personelleri katılıyor. UMKE araçlarının daha etkin kullanılması, acil sağlık hizmetlerinde kaliteli ve yüksek standartlarda olması adına düzenlenen eğitimde sağlık ekiplerine, “4x4 Arazi Aracı Sürüş Teknikleri, Vinç Kullanımı Eğitimi, Farklı Yol Koşullarında Sürüş Teknikleri, Ambulans Ekipmanları Eğitimi, Temel EKG Eğitimi, Afet Psikolojisi ve Dijital Telsiz Eğitimi" veriliyor. Antalya İl Sağlık Müdürü Dr.Ünal Hülür, eğitim öncesi yaptığı kısa konuşmada, UMKE ekiplerin afet ve kurtarma operasyonlarında önemli bir rol aldığına değinip, katılan sağlık personeline başarı diledi.

Pandemi koşullarına uygun olarak gerçekleştirilen eğitim 14 gün sürecek. Eğitimin ilk grubunda Mersin, Adana, Hatay, Osmaniye ve Denizli illerinden gelen katılımcılar yer alıyor. Eğitim süresi her grup için teorik ve pratik uygulama olmak üzere toplam 2 gün sürecek.

Antalya'daki çalışmalara katılan Sağlık Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Daire Başkanı Uzm. Dr. Şükrü Yorulmaz, eğitime katılan UMKE ekiplerine başarı diledi.

(DHA)